X
MOSSAD ile İrtibatlı Özel Dedektifin İtirafları Şoke Etti: Victoria Kod Ajanından Talimat Aldığını İtiraf Etti!
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • MOSSAD ile İrtibatlı Özel Dedektifin İtirafları Şoke Etti: Victoria Kod Ajanından Talimat Aldığını İtiraf Etti!
Görüntülenme Sayısı : 8

MOSSAD ile İrtibatlı Özel Dedektifin İtirafları Şoke Etti: Victoria Kod Ajanından Talimat Aldığını İtiraf Etti!

ABONE OL
9 Mart 2024 14:42
MOSSAD ile İrtibatlı Özel Dedektifin İtirafları Şoke Etti: Victoria Kod Ajanından Talimat Aldığını İtiraf Etti!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MOSSAD ile bağlantılı olan özel dedektif Hamza Turhan Ayberk, Victoria kod adlı MOSSAD ajanından talimat aldığını itiraf etti. Ayberk, Orta Doğulu şahıslara ve şirketlere yönelik tehdit, takip, gözetleme, foto-video dokümantasyon işlerini yaptığını ve elde ettiği bilgileri MOSSAD’a ilettiğini kabul etti. İfadesinde ödemelerini kripto para ve çeşitli banka hesapları aracılığıyla aldığını belirten Ayberk, Belgrad’da Victoria kod adlı MOSSAD ajanı ile bir buluşma gerçekleştirdiğini ifade etti. Ayrıca, Victoria’nın ardından ekipte yer alan Andrea, Robert ve Marc kod adlı MOSSAD ajanları ile de irtibatını sürdürdüğünü dile getirdi.

Ayberk’in kurduğu ekipte yer alan diğer casuslar da benzer şekilde ifade verdi. Bu casuslar, şahıslara ve şirketlere ait bazı kamu verilerini Ayberk ile paylaştıklarını, birlikte takip, gözetleme ve foto-video dokümantasyon çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve tehdit altındaki kişilerin videolarını çektiklerini kabul ettiler. Ayrıca, Ayberk’in maddi durumunun 2019 yılından sonra belirgin bir şekilde iyileştiğini belirten casuslar da ifadelerinde yer aldı.

Yapılan soruşturma sonucunda ortaya çıkan bilgilere göre, Ayberk ve ekibinin MOSSAD ile kurdukları iletişim ağı oldukça karmaşıktı. İfadesinde, MOSSAD ile haberleşme konusunda gelişmiş şifreleme tekniklerini kullandıklarını ve herhangi bir iz bırakmamak adına titizlikle çalıştıklarını dile getiren Ayberk, casusluk faaliyetlerini dikkatli bir şekilde yürüttüklerini ifade etti. MOSSAD’ın bu ağ üzerinden bölgedeki şahıslar ve şirketler hakkında önemli istihbarat bilgilerine ulaştığı belirtildi.

Şahit ifadelerine göre, MOSSAD ile bağlantılı olan bu casusluk ağının faaliyetleri oldukça detaylı ve ciddi şekilde yürütülmekteydi. Ayberk ve ekibinin şahıslara yönelik tehdit, takip ve gözetleme gibi faaliyetlerinin MOSSAD’ın Orta Doğu’daki istihbarat operasyonlarına önemli katkılar sağladığı belirtildi. MOSSAD’ın bu ağ aracılığıyla Orta Doğu’daki güvenlik durumu hakkında önemli bilgilere ulaşıp operasyonlarını şekillendirme imkanına sahip olduğu değerlendirildi. Bu nedenle, Ayberk ve ekibi hakkındaki soruşturma derinleştirilerek devam etmekte ve MOSSAD’ın bu casusluk ağıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşma çabaları devam etmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.