X
Özgür Özel: “31 Mart, iktidarın yerelden dengelenme sürecidir”
Görüntülenme Sayısı : 42

Özgür Özel: “31 Mart, iktidarın yerelden dengelenme sürecidir”

ABONE OL
26 Mart 2024 18:11
Özgür Özel: “31 Mart, iktidarın yerelden dengelenme sürecidir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne yönelik olarak yaptığı konuşmada seçimlerin genel iktidarın yerel düzeyde dengeleme süreci olduğunu belirtti. İzmir’in Çiğli ilçesindeki bir parkta halk buluşmasında konuşan Özel, partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay ve Çiğli Belediye Başkan adayı Onur Emrah Yıldız’a destek çağrısında bulundu.

Özel, Çiğli Belediyesi’nde çalışanların karşılaştığı bazı sorunlara da değindi. Göreve seçilmeleri durumunda Çiğli’nin “Harmandalı çöplüğü” sorununu çözeceklerini belirtti. Ayrıca Çiğli’de yaşayanlara verdiği sözleri tutacaklarını vurguladı.

Yerel seçimlerin önemine vurgu yapan Özel, seçim atmosferindeki olumsuzluklara karşı çıktıklarını ve halkın haklarını sonuna kadar savunacaklarını ifade etti. CHP’nin İstanbul ve Ankara’da başarılı olan projelerini İzmir’e de taşıyacaklarını belirterek Cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk seçimini gençler, kadınlar ve Atatürkçülerle kazanacaklarını dile getirdi.

Özel daha sonra Bayraklı İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftara katıldı. Burada yaptığı konuşmada, İslam coğrafyasında yaşanan acı olaylara dikkat çekerek, Rusya’daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için üzüntülerini dile getirdi. Filistin’deki kan dökülen olaylara da değinen Özel, CHP olarak Filistin’e desteklerini sürdüreceklerini ve eski genel başkanlarından Bülent Ecevit’in izinden gideceklerini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in Çiğli ve Bayraklı’da yaptığı konuşmalarda vurguladığı en önemli konular, yerel seçimlerin genel iktidarın dengeleme süreci olduğu, adaylara verilen destekler ve halkın sorunlarına duyarlılıkla yaklaşılacağıydı. Özel, seçimlerin önemine dikkat çekerek CHP’nin halkın yanında olduğunu ve onların haklarını sonuna kadar savunacaklarını belirtti. Ayrıca Rusya’daki terör saldırısında hayatını kaybedenlere ve Filistin’deki olaylara duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Özel’in konuşmaları, partisinin seçimlerdeki kararlı tutumunu ve halkla olan bağını güçlendirmeye yönelikti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.