X
Özgür Özel: İzmir’de Devrim İkinci Yüzyılda Başlayacak
Görüntülenme Sayısı : 41

Özgür Özel: İzmir’de Devrim İkinci Yüzyılda Başlayacak

ABONE OL
4 Nisan 2024 14:59
Özgür Özel: İzmir’de Devrim İkinci Yüzyılda Başlayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV’de yayınlanan programda İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. Özel, programda İzmir sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Özel, İzmir’de cumhuriyet tarihi boyunca 6 kadın belediye başkanının görev yaptığını belirtti. CHP olarak bu dönemde 9 kadın aday gösterdiklerini ve maalesef Menemen’de seçilmediklerini ifade etti. Özel, İzmir’de 4 büyük metropolün 3’ünün kadınlar tarafından yönetildiğine vurgu yaparak, gelecek seçimlerde İzmir’de 15 kadın belediye başkanı seçtirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Eşit temsil ilkesine vurgu yaparak, bir devrimin ikinci yüzyılda sürdürülecekse bu devrimin İzmir’den başlayacağına işaret etti.

İzmir’de elde ettikleri başarılar üzerine de konuşan Özgür Özel, 30 büyük ilçeden 28’ini kazandıklarını belirtti. İzmir’in CHP’nin Türkiye için değişim vizyonunu gördüğünü ve parti olarak kente önemli projeler sunduklarını ifade etti. Özel, önceki belediye başkanlarını kötülemek amacıyla değil, gerçekten halkın beklentileri üzerine konuştuğunu dile getirerek, İzmir’de notu kıt ancak beklentileri yüksek bir seçmen kitlesinin olduğunu vurguladı. Özel, dünyadaki gelişmelere dikkat çekerek, şehirlerin artık ülkelerle yarıştığını ve İzmir’in de dünya markası olması gerektiğini önemle vurguladı.

Özgür Özel’in açıklamaları, CHP’nin İzmir’deki seçim başarısının ardındaki stratejileri ve hedefleri hakkında önemli ipuçları veriyor. Partinin kadın adaylara verdiği destek ve eşit temsil ilkesi üzerine vurgusu, parti politikalarının toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki duyarlılığını gözler önüne seriyor. Öte yandan, İzmir’in CHP için stratejik bir öneme sahip olduğunu ve partinin bu kentte yürüttüğü projelerle dikkat çekici bir değişim vizyonunu ortaya koyduğunu gösteriyor. İzmir’i dünya şehirleriyle yarıştırma hedefi ise, parti liderinin kente yönelik büyük bir vizyonu olduğunu gösteriyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.