X
ÖZGÜR ÖZEL’DEN İZMİR İÇİN ÇAĞRI: İZMİR’İ PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYİZ!
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • ÖZGÜR ÖZEL’DEN İZMİR İÇİN ÇAĞRI: İZMİR’İ PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYİZ!
Görüntülenme Sayısı : 28

ÖZGÜR ÖZEL’DEN İZMİR İÇİN ÇAĞRI: İZMİR’İ PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYİZ!

ABONE OL
26 Mart 2024 23:18
ÖZGÜR ÖZEL’DEN İZMİR İÇİN ÇAĞRI: İZMİR’İ PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYİZ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

lik paraları karşılığında TÜGVA’ya verdiler. Ama biz İzmir’i bunlara peşkeş çektirtmeyiz. İzmir İzmirlilerindir. İzmir’in varlıkları İzmir’indir, simgeleri İzmir’indir. Vakıflara, cemaatlere, tarikatlara İzmir’i peşkeş çektirtmeyiz, nokta” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Aliağa’da düzenlenen mitinge CHP Genel Başkan Yardımcıları ve İzmir Milletvekilleri ile birlikte katıldı. Özgür Özel, yaptığı konuşmada CHP’li belediyelerin yaptığı sosyal hizmetleri ve emeklilerin sorunlarını ele aldı. Aliağa Belediye Başkan adayı Çağatay Güç için destek isteyen Özel, genç, eğitimli ve enerjik bir isim olan Güç’ün Aliağa’ya yakışır bir başkan olacağını belirtti.

Özel, Aliağa’da yapılan seçimlerin önemine vurgu yaparak, CHP’nin Aliağa’daki oy oranının AK Parti ve MHP’nin toplamından fazla olduğunu söyledi. Çağatay Güç’ü Aliağa Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini belirten Özel, Aliağa’nın kaynaklarının israf edildiğini ve buna son verilmesi gerektiğini dile getirdi. Özel, emeklilerin geçim sıkıntısına da değinerek, Çağatay Güç’ün Aliağa’da sosyal belediyeciliğin destanını yazacağını ifade etti.

Gençlere yönelik olarak, Türkiye’nin gençlerinin hayal kurması sorununu ele alan Özel, gençlerin ülkeden kaçışına dikkat çekti. Gençlerin sandığa gitmeleri gerektiğini vurgulayan Özel, CHP’nin üniversite öğrencileri için yaptığı yurtları hatırlattı ve iktidarı eleştirdi. Vakıflara, cemaatlere ve tarikatlara karşı duruşlarını belirten Özel, İzmir’in vakıflara peşkeş çekilmeyeceğini ve İzmir’in İzmirlilerin olduğunu söyledi.

Özel, konuşmasını tamamlarken, Aliağa’nın geleceği için gençlerin ve yurttaşların desteklerine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Çağatay Güç’ün Aliağa’ya yeni bir soluk getireceğini ve sosyal belediyeciliğin başarılı bir örneğini sergileyeceğini aktardı. Özel, Aliağa’nın sadece CHP’lilere değil, tüm yurttaşlara ait olduğunu ve birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.