X
Polislikten Dünya Turuna: Melih Bektaş’ın İbretlik Hikayesi
Görüntülenme Sayısı : 58

Polislikten Dünya Turuna: Melih Bektaş’ın İbretlik Hikayesi

ABONE OL
29 Mart 2024 19:16
Polislikten Dünya Turuna: Melih Bektaş’ın İbretlik Hikayesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 yaşındaki Melih Bektaş, dünyayı gezmek için polislik mesleğinden istifa ederek 10 yıl boyunca görev yaptığı meslekten 5 ay önce ayrıldı. Bektaş, dünya turuna çıkarak sosyal medyada içerik üretmeye başladı. Türkiye’de birçok gezgini ağırladıktan sonra Güney Amerika ve Asya kıtasını ziyaret etmeye karar verdi. Hindistan ve Sri Lanka’nın ardından Malezya’ya geçen Bektaş, burada otostop çekerek seyahat etmek istedi. Ancak, duran araçla beraber kendisini kaçıran bir çeteyle karşılaştı.

Melih Bektaş’a göre, otostop çektiği araç şoförü, gittikleri yerde aracından inip arkadaşına para almaya gideceğini söyleyerek beklemesini istedi. Bektaş bu sırada çete tarafından gasp edildiğini ve tehditkar tavırlarla etrafının sıkıştığını belirtti. Deneyimli polis olarak arkadaşına konum atarak yardım isteyen Bektaş, durumu kontrol altına almaya çalıştı. Hindu tapınağında bir süre tutulan ve bıçaklanan Bektaş, zorlu bir mücadele sonucunda çetenin elinden kurtulmayı başardı. Malezya Polisi ile iş birliği yaparak iki zanlıyı yakalattı.

Bektaş’a göre, zanlılar tarafından sahip oldukları banka kartlarıyla ATM’den para çekilerek zarara uğratıldı. Ancak, iki haftalık bir soruşturma sürecinden sonra Malezya’dan dönen Bektaş, Türkiye’de hukuk mücadelesini sürdürmeye karar verdi. Bu süreçte yaşadığı zorluklara rağmen Bektaş, adalete olan inancını kaybetmediğini ve mücadelesini sürdürdüğünü dile getirdi.

Gezi seyahatlerinin kendisi için önemli olduğunu ve insanlarla kültür alışverişi yaparak yeni deneyimler kazandığını belirten Bektaş, gelecekte de gezilerine devam etme kararlılığını vurguladı. Dünyayı gezmekten ve farklı kültürleri tanımaktan keyif alan Bektaş, yaşadığı olaylara rağmen seyahat tutkusundan vazgeçmeyeceğini ifade etti.

Melih Bektaş’ın yaşadığı zorlu ve tehlikeli olaylar, gezginlerin karşılaşabileceği riskleri gözler önüne seriyor. Ancak, Bektaş’ın gösterdiği cesaret ve kararlılık, onu bu zorlu süreçten sağ salim çıkarmayı başardı. Türkiye’ye döndükten sonra yaşadığı adil olmayan durum karşısında hukuk mücadelesini sürdüren Bektaş, adaletin tecelli etmesi için çaba harcıyor. Gelecekte yaşayacakları seyahat deneyimlerinde de dikkatli olmayı ve güvenlik önlemlerini elden bırakmamayı hedefleyen Bektaş, gezilerine devam etme kararlılığını koruyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.