X
Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yakalanan 39 düzensiz göçmen Çeşme ve Dikili açıklarında!
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yakalanan 39 düzensiz göçmen Çeşme ve Dikili açıklarında!
Görüntülenme Sayısı : 6

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yakalanan 39 düzensiz göçmen Çeşme ve Dikili açıklarında!

ABONE OL
12 Mart 2024 11:36
Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yakalanan 39 düzensiz göçmen Çeşme ve Dikili açıklarında!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çeşme ve Dikili ilçeleri açıklarında sahil güvenlik botu ve mobil radar tarafından tespit edilen lastik botlarda bir grup düzensiz göçmenin olduğu bilgisi, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerini harekete geçirdi. 10 Mart günü yapılan operasyonda, yurt dışına çıkmak isteyen 7’si çocuk 39 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenler, ekipler tarafından karaya çıkartılarak sağlık kontrolünden geçirildi ve gerekli işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine sevk edildi.

Göçmenlerin yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalıştığı tespit edildikten sonra Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Lastik botlar, Çeşme ve Dikili ilçelerinin açıklarında tespit edilen göçmenleri taşıyordu. Ekipler, göçmenleri yakalayarak karaya çıkarttı. Yakalanan 39 düzensiz göçmen arasında 7 çocuk da bulunmaktaydı. Bu kişiler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine sevk edildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin aldığı istihbarat doğrultusunda harekete geçilerek gerçekleştirilen operasyonda, 10 Mart günü Çeşme ve Dikili ilçeleri açıklarında lastik botlarda düzensiz göçmenler tespit edildi. Toplamda 39 göçmenin yakalandığı operasyonda, çocukların da bulunduğu belirtildi. Yakalanan göçmenler, sağlık kontrolü ve diğer işlemlerin ardından Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine sevk edildi.

Çeşme ve Dikili ilçeleri açıklarında, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından tespit edilen lastik botlarda yurt dışına kaçmaya çalışan 39 düzensiz göçmen yakalandı. Ekipler, bu operasyonu gerçekleştirirken göçmenlerin sağlık durumlarına da dikkat etti. Operasyon sonrasında yakalanan göçmenler, İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine sevk edilerek işlemlerin tamamlanmasının ardından geri gönderilecekleri ülkeye geri gönderilecekler.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.