X
Şirinyer Pazar Yeri Yenilendi, Esnaf Yer Değişikliğine Hazır
Görüntülenme Sayısı : 44

Şirinyer Pazar Yeri Yenilendi, Esnaf Yer Değişikliğine Hazır

ABONE OL
21 Haziran 2024 05:24
Şirinyer Pazar Yeri Yenilendi, Esnaf Yer Değişikliğine Hazır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Buca’nın merkezinde bulunan ve haftanın iki günü faaliyet gösteren Şirinyer Pazar Yeri, Buca Metrosu projesi kapsamında yapımı devam eden Şirinyer durağı çalışmaları sebebiyle, mevcut yerinden daha geniş olan yanındaki 13 bin metrekarelik alana taşınacak. Yeni alanda düzenlemelere hızla başlayan Buca Belediyesi, tezgah yerlerinin planlamasını tamamladı. Tezgahların boyutları ve sayısı eski alana uygun olacak şekilde belirlenirken, esnafın yeni yerlerine bayram sonrası çekilen kura ile taşınacakları duyuruldu.

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Şirinyer Pazar Yeri çalışmalarına destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Pazarcılar Esnafı Odası Başkanı Hamdin Erişen ve pazarcı esnafına teşekkür ederek, “Şirinyer Pazar Yerimizi, vatandaşlarımızı ve esnafımızı mağdur etmemek amacıyla eski pazarın hemen yanına taşıyoruz. Vatandaşlarımızın bu geçici pazar yerinde de rahat alışveriş yapabilmeleri için her türlü hazırlığı tamamladık” şeklinde konuştu.

Yapılan düzenleme ile Şirinyer Pazar Yeri, daha modern bir görünüme sahip olacak ve vatandaşlara daha ferah bir alışveriş ortamı sunacak. Yeni alanda tezgah düzenlemelerinin yanı sıra tuvaletler, çöp konteynerleri ve diğer altyapı ihtiyaçları da karşılanarak, pazarın daha işlevsel hale getirilmesi hedefleniyor. Buca Belediyesi, pazarcı esnafının konforu ve müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma yürütüyor.

Şirinyer Pazar Yeri’nin taşınmasının ardından eski yerinde bina yıkımı ve yeşil alan düzenlemeleri yapılacak. Bu alanda yapılacak peyzaj çalışmaları ile bölgenin çehresi değişecek ve şehir estetiğine katkı sağlanmış olacak. Buca Belediyesi, Şirinyer semtine değer katacak ve bölge halkının yaşam kalitesini artıracak bu projeyi titizlikle yürütüyor.

Şirinyer Pazar Yeri’nin yeni alanına taşınması ile birlikte, bölgenin pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşları için daha modern ve güvenilir bir alışveriş merkezi oluşturulmuş olacak. Yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, Buca halkı daha ferah, temiz ve düzenli bir pazar yerine kavuşmuş olacak.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.