X
Suç Örgütüne Operasyon: 8 Şüpheli Yakalandı
Görüntülenme Sayısı : 41

Suç Örgütüne Operasyon: 8 Şüpheli Yakalandı

ABONE OL
3 Nisan 2024 09:41
Suç Örgütüne Operasyon: 8 Şüpheli Yakalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Barış Boyun’un liderliğini yaptığı suç örgütüne yapılan operasyonlar hakkında bilgi verdi. Operasyonlar neticesinde tetikçinin de aralarında bulunduğu 8 şüphelinin yurt dışında firar oldukları öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı tarafından koordine edilen operasyonlar, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlükleri ile Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar sonucunda şüphelilerin suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama, silahlı tehdit, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, mala zarar verme ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını işledikleri belirlendi. Operasyonlar sırasında 4 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet tüfek, çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ve suçta kullanıldığı tespit edilen bir motora el konuldu.

Bakan Yerlikaya’nın sosyal medya üzerinden paylaştığı bilgilere göre, operasyonlar suç örgütü lideri Barış Boyun’un yurt dışına firar etmesinden sonra başlatıldı. Yapılan çalışmalar neticesinde örgüt üyelerinin suç işleyerek örgütlerini ayakta tutmaya çalıştıkları ortaya çıktı. Operasyonlar doğrultusunda elde edilen deliller ve şüphelilerin ifadeleriyle, örgüt üyelerinin çok sayıda suça karıştıkları tespit edildi.

Emniyet birimlerinin koordineli çalışması sonucunda, suç örgütüne yönelik başarılı operasyonlar düzenlendiği belirtildi. Operasyonlar sırasında gözaltına alınan 8 şüpheli, adli makamlara sevk edilerek haklarında gerekli yasal işlemlerin yapılması için mahkemeye sevk edildi. Operasyonlar, suç örgütlerinin faaliyetlerine karşı hükümetin kararlı mücadelesinin bir parçası olarak değerlendirildi.

Sonuç olarak, suç örgütü lideri Barış Boyun’un yönettiği örgüte yönelik başarılı operasyonlar düzenlendiği ve birçok suçlamanın bu operasyonlar sonucunda ortaya çıktığı açıklandı. Emniyet birimlerinin kararlı mücadelesi ve koordineli çalışmalarının, suç örgütlerine karşı etkin bir mücadele yürütülmesinde ne kadar önemli olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.