X
Sugözü Mahallesi’nde Tek Kadın Muhtar: Seda Gündoğan
Görüntülenme Sayısı : 48

Sugözü Mahallesi’nde Tek Kadın Muhtar: Seda Gündoğan

ABONE OL
1 Nisan 2024 19:12
Sugözü Mahallesi’nde Tek Kadın Muhtar: Seda Gündoğan
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sugözü Mahallesi’nde yaşayan Seda Gündoğan (33), 2019 yerel seçimlerinde 2 erkek rakibini geçerek muhtar seçildi. En yakın rakibi olan 10 yıllık eski muhtara 16 oy fark atarak, Elazığ’ın merkezinin en genç ve tek kadın muhtarı oldu. 5 yıl boyunca mahallesine birçok hizmet sunan Gündoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde tekrar aday oldu. Bu seçimde, rakip aday karşısında 368 seçmenin 241’inin oyunu alarak zaferi ilan etti. Bu sonuçla, tek kadın muhtar ünvanını koruyan Gündoğan, mahalle sakinlerine hizmet etmeye devam edeceğini belirtti.

Gündoğan, seçim zaferini şu sözlerle değerlendirdi: “Dün bir seçimi geride bıraktık, tekrardan kazandım. 368 seçmenimiz vardı, bunun 241 oyunu aldım. 142 oy farkıyla muhtarlığı yeniden kazandım. Önceki seçimde 16 oy farkıyla muhtarlığı kazanmıştım. Bu seçim çok daha farklı oldu ve önceki seçimdeki oyuma göre hemen hemen 10 kat bir oy aldım. Bu beni çok mutlu etti. Demek ki gerçekten mahalleye bir şeyler yapmışım, insanlara o güveni vermişim. Kazandım o ayrı bir duygu ama böyle bir oy farkının olması daha bambaşka.”

Kendi başarısını birlik ve dayanışma ruhuyla özdeşleştiren Gündoğan, mahalle sakinlerine minnettarlığını şu sözlerle ifade etti: “Bunu yaptığım hizmetlere borçluyum. Muhtar adayıyken vaatlerimizle değil yaptıklarımızla adayız, diyordum. Ben yaptıklarımla aday oldum zaten yapamasaydım aday olmayacaktım. Başarılı oldum devam ettim ama daha yapacak çok işimiz var. Onları da bu dönem hep birlikte yapacağız. Artık yapamazsın diyenler yok ama bir önceki seçimde kız çocuğu olarak yapamazsın demişlerdi. Kız çocuğu olarak neler yapabileceğimi, kadının gücünü gösterdim. Zaten herkes kadının gücünü gördüğü için bu oylar arttı. Biz bir seçim kazandık aslında kazanan ben değilim. Burada kazanan Seda Gündoğan değil, kazanan Sugözü Mahallesi’dir. Ben bunu tek başıma kazanmadım, bu zafer hepimizin zaferi. O yüzden ben buradan mahalle sakinlerime tekrardan çok teşekkür ediyorum.”

Seda Gündoğan, kendisine yöneltilen olumsuz beklentilere meydan okuyarak, kadın gücünü ortaya koyduğunu gösterdi. Bu sebeple seçim zaferini sadece kendi başarısı olarak görmeyip, mahallesinin birlik ve beraberlik ruhuyla kazandığı bir başarı olarak nitelendirdi. Gelecek dönemde de mahalle sakinlerine hizmet etmeye devam edeceğini vurgulayan Gündoğan, kendisine destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.