X
Ticaret Bakanı Bolat’tan İzmir’e Müjde: 4 Milyar Dolarlık Yatırım
Görüntülenme Sayısı : 13

Ticaret Bakanı Bolat’tan İzmir’e Müjde: 4 Milyar Dolarlık Yatırım

ABONE OL
19 Mart 2024 08:03
Ticaret Bakanı Bolat’tan İzmir’e Müjde: 4 Milyar Dolarlık Yatırım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Bolat, İzmir’e çok önemli bir tesis kazandıklarını belirterek, Batı Anadolu Serbest Bölgesi’nin çalışmalarının tamamlandığını ve işletmeye açıldığını duyurdu. Bu proje için toplamda 2 milyar dolar yatırım yapılacağını ve 4 milyar dolarlık bir ticaret beklediklerini açıkladı. Benzer şekilde, geçen yıl kararı çıkan Menemen Serbest Bölgesi’nin de kurulma çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Bolat, bu projelerin İzmir’e, Ege’ye ve Türkiye’ye önemli kazanımlar sağlayacağını ifade etti.

Bakan Bolat, İzmir’deki sinerji hakkında konuşarak, şehrin gerçek belediyecilikle tanışacağına inandığını belirtti. İzmir halkının Cumhur İttifakı’nın belediyecilik anlayışıyla tanışması gerektiğini vurgulayan Bolat, bu anın geldiğine inandığını dile getirdi. Ayrıca, Türkiye’nin milli gelirinin büyük oranda arttığını ve yüksek ülkelere doğru ilerlediklerini söyledi.

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ ise iftar programında yaptığı konuşmada, İzmir’in geleceğinin yatırım, üretim, ihracat ve istihdamda olduğuna inandıklarını söyledi. İzmir’in ticaretine katkı sağlayacak projelerle şehri desteklemeyi taahhüt ettiklerini belirten Dağ, şehri nitelikli üretimin merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Dağ, İzmir’in uluslararası alanda rekabet gücünü arttırmak için bilim, inovasyon, yenilenebilir enerji ve sağlık turizmi alanlarında projeler yaptıklarını aktardı. İzmir’in ekonomik potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için sanayiye önem vereceklerini belirten Dağ, istihdamın artırılması ve şehrin kalkındırılmasının ortak hedefleri olduğunu söyledi.

Ayrıca, iş geliştirme otobüsleriyle yatırımcıları destekleyeceklerini, İzmir Meslek Eğitim Merkezleri ve İzmir İstihdam Platformu oluşturacaklarını açıkladı. Sağlık turizmi alanında da yatırımların teşvik edileceğini belirten Dağ, İzmir’in her alanda gelişmesi için ellerinden gelen desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.