X
Tunç Soyer açıkladı: 5 yıllık icraatlarım ve yanıtı!
Görüntülenme Sayısı : 35

Tunç Soyer açıkladı: 5 yıllık icraatlarım ve yanıtı!

ABONE OL
26 Mart 2024 16:02
Tunç Soyer açıkladı: 5 yıllık icraatlarım ve yanıtı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2019-2024 dönemindeki 5 yıllık icraatlarını ve bu süreçte karşılaştığı zorlukları bir basın toplantısında açıkladı. Başkan Soyer, Şato Kütüphane Bahçesi’nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kendisi hakkında çıkan iddialara cevap verdi. Daha önce Seferihisar’da 10 yıl, ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde 5 yıl görev yapan Soyer, süre zarfında önemli işlere imza attığını belirtti. Ancak bu süreçte inanılmaz saldırılara maruz kaldıklarını ifade etti. Özellikle medya tarafından çarpıtılarak yansıtılan haberlere maruz kaldıklarının altını çizen Soyer, bu durumlara rağmen kendisi ve ekibi olarak büyük bir özveriyle çalıştıklarını vurguladı.

Soyer, görev süresi boyunca büyük bir aşkla çalıştığını ve fiziksel-zihinsel sınırlarını zorlayarak hizmet ettiğini ifade etti. Kendi üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını söyleyen Başkan Soyer, tüm zorluklara rağmen vicdanen rahat olduğunu belirtti. Ayrıca su indirimi vaadiyle ilgili olarak yasal dayanağı olmadığını savundu ve İzmir’in su maliyetlerine dair detayları paylaştı.

Körfez ile ilgili yapılan çalışmaları aktaran Soyer, altyapı ve atıksu arıtma tesislerinde gerçekleştirilen önemli adımları ve gelecek planlarını açıkladı. Koku sorununun tamamen ortadan kaldırılacağını belirten Soyer, İzmir’in çevre sorunlarına yönelik çözümler konusunda çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Basmane Çukuru ve İzmir Otogarı gibi uzun süredir çözüm bekleyen sorunlar hakkında da açıklamalarda bulunan Soyer, sorunların çözümü için yapılan girişimlerden ve alınan sonuçlardan bahsetti. Çalışan sayısı artışı, belediyenin finansal durumu ve yatırım harcamalarına ilişkin bilgiler veren Soyer, yollarla ilgili eleştirilere karşı savunma yaparak, şehrin geleceği düşünülerek atılan adımların önemini vurguladı.

Soyer, seçim sürecine de değindi ve CHP’nin ülke genelinde demokrasinin teminatı olduğunu belirtti. Seçim sonrası devir teslim törenine katılacağını söyleyen Soyer, halktan aldığı güçle ve ekibiyle birlikte başarılı bir dönem geçirdiklerini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.