X
Türk Sineması Ustası Kadir İnanır Hastaneden Uyandı
Görüntülenme Sayısı : 31

Türk Sineması Ustası Kadir İnanır Hastaneden Uyandı

ABONE OL
27 Mart 2024 16:24
Türk Sineması Ustası Kadir İnanır Hastaneden Uyandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Sineması’nın usta oyuncusu Kadir İnanır, geçtiğimiz günlerde İstanbul Beykoz’daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, Kadir İnanır’ın durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sağlam, Kadir Bey’in yaşam destek ünitesinden ayrıldığını ve genel durumunun daha iyiye gittiğini belirtti. Ancak kronik akciğer hastalığı ve sigara bağımlılığı nedeniyle akciğerle ilgili sıkıntılar yaşandığını ve destek tedavilerinin devam ettiğini ifade etti. Kadir İnanır daha önce ciddi beyin ve akciğer ameliyatları geçirmiş ve 3 ay önce akciğer enfeksiyonu yaşamıştı. Prof. Dr. Sağlam, yaşanan pıhtı inme tablosunun ciddi bir travmaya sebep olduğunu vurguladı ancak genel durumunun iyileşme eğiliminde olduğunu söyledi.

Başhekim Sağlam, Kadir İnanır’ın konuşmasının henüz erken olduğunu ve ilerleyen süreçte konuşmaya başlayabileceğini belirtti. Şu an Hasta biraz yorgun olsa da sesli uyaranlara iletişimle cevap verdiğini, gülümseyebildiğini ve el sıkabildiğini paylaştı. Kadir İnanır’ın eşi ile görüştüğünü ve verilen sesli komutlara cevap verdiğini de dile getiren Sağlam, genel durumunun kalıcı hasar oluşturmayacağını gösterdiğini ancak zamanın bunu göstereceğini belirtti. Yoğun bakım tedavisine birkaç gün daha devam edilmesi planlanırken, Kadir İnanır’ın bazı destek ilaçlara ihtiyacı olduğu ve sonrasında fizik tedaviye başlayabileceği ifade edildi.

Türk Sineması’nın sevilen ismi Kadir İnanır’ın sağlık durumu, sevenleri tarafından yakından takip ediliyor. Prof. Dr. Necdet Sağlam’ın yaptığı açıklamalara göre oyuncunun genel durumu daha iyiye gidiyor olsa da kronik akciğer hastalığına bağlı sıkıntılar devam ediyor. Sonraki süreçte Kadir İnanır’ın konuşma yeteneğinin geri kazanılması ve fizik tedavi sürecinin başlaması bekleniyor. sevenleri ve sevenleri, usta oyuncunun bir an önce sağlığına kavuşması için dualarını sürdürmeye devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.