X
Urla’da Köylerin Değerlerine Sahip Çıkılacak
Görüntülenme Sayısı : 17

Urla’da Köylerin Değerlerine Sahip Çıkılacak

ABONE OL
20 Mart 2024 12:35
Urla’da Köylerin Değerlerine Sahip Çıkılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balkan, köylerin değerlerini ve geleneklerini korumaya ve bu kültürü gelecek nesillere aktarmaya odaklanarak mahalle statüsüne geçen köylerin yaşam kalitesini arttırmayı amaçladıklarını vurguladı. Urla Belediye Meclis Üyesi iken istifa ederek CHP’ye katılan Mehmet Dönmez ve 96 yaşındaki Kani Güldaş’a rozet takılmasıyla başlayan mitingde, CHP Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan ve CHP Urla İlçe Başkanı Pelin Karasakal konuşmalar gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Karasakal, belediye hakkında sorular soracaklarını belirtirken, Balkan ise mevcut belediye yönetimini eleştirdi. AKP Adayı Tarkan Bakırlı’nın projelerini sert bir dille eleştiren Balkan, belediyenin harcamalarını şeffaf bir şekilde paylaşacaklarını belirtti. Urla’nın cezalandırıldığını öne süren Balkan, Menemen’deki projelerin neden Urla’ya uygulanmadığını sorguladı ve belediyenin geçmiş dönem kararlarını eleştirdi.

Urla ve İzmir arasındaki ulaşımı geliştirmeyi hedefleyen Balkan, Gülbahçe’de yaşayan vatandaşların ve İYTE’de okuyan öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak için proje çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı. Otobüs terminali ve ring seferleri gibi projelerle Gülbahçe’nin ulaşımını düzenlemeyi planlayan Balkan, Gülbahçe’nin istihdam potansiyelini artırmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Üniversite öğrencilerine sosyal yaşam alanları ve rekreasyon imkanları sunmayı amaçlayan projelerin alt yapı çalışmaları devam ettirildiğini vurgulayan Balkan, köy meydanlarını köy dokusuna uygun şekilde düzenlemeyi planladıklarını ifade etti.

Sonuç olarak, Urla’ya yapılacak projeler ve hizmetler ile ilgili detaylı bir plan ve vizyonu halka aktaran Balkan ve Karasakal, mahalle statüsüne geçen köylerin kültürel ve geleneksel değerlerini koruyarak daha yaşanabilir bir ortam oluşturmayı hedefliyor. AKP ve mevcut belediye yönetimine sert eleştiriler yönelten Balkan, Urla’nın geleceği için şeffaf bir yönetim ve etkili projeler üzerinde çalıştıklarını vurguladı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.