X
Yanmar Turkey ile AYDER İzmir’de Eğitim Verdi
Görüntülenme Sayısı : 37

Yanmar Turkey ile AYDER İzmir’de Eğitim Verdi

ABONE OL
21 Haziran 2024 14:49
Yanmar Turkey ile AYDER İzmir’de Eğitim Verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birleşmiş Milletler’in Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni ilk imzalayan kuruluş unvanını taşıyan Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ile “Sakura – Gelecek Çiçek Açsın” projesini hayata geçiren Yanmar Turkey, İzmir’deki 30 ortaokul öğrencisine Mart-Nisan-Mayıs-Haziran ayları boyunca çeşitli alanlarda gelişimlerini desteklemek adına eğitimler verdi. Uzman eğitmenler tarafından sunulan eğitimlerde öğrenciler, tarımsal üretim, toprakla tanışma, iletişim, sunum teknikleri, öğrenmeyi öğrenme, drama, müzik, çevre bilinci ve yüzme gibi konularda dersler aldı. Öğrenciler aynı zamanda traktör üretimini de yerinde gözlemleme fırsatı buldular.

Eğitim dönemi sonrasında 12 ila 15 yaşları arasındaki 30 öğrenci için AYDER’in Urla’daki merkez kampüsünde 8 Haziran’da bir mezuniyet ve sertifika töreni düzenlendi. Törene öğrencilerin aileleri, Yanmar Turkey ekibi, proje gönüllüleri ve AYDER yetkilileri katıldı. Öğrenciler aldıkları eğitimlerin sağladığı katkıları paylaşarak projede yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Yanmar Turkey Kıdemli Pazarlama İletişimi Uzmanı ve Sakura Gelecek Çiçek Açsın Proje Yöneticisi Emine Akgün Akkan, projenin amacının öğrencilere kara, deniz ve şehir alanlarında eğitimler vererek gelişimlerine katkıda bulunmak olduğunu belirtti. Yanmar’ın HANASAKA Felsefesinden ilham alınarak oluşturulan proje, öğrencilere pek çok alanda deneyim kazandırdı.

AYDER Kurucusu Ercan Tutal, projenin amacının yeni nesiller yetiştirerek toplum için daha iyi bir gelecek sunmak olduğunu vurgulayarak, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden ilham aldıklarını belirtti. Projeyi gerçekleştirirken ÇYDD ve EÇEV gibi kurumlarla iş birliği yaptıklarını dile getirdi.

Mezuniyet töreninde öğrencilere Geleceğin Yetenekleri sertifika belgeleri ve armağanları verildi. Tören dans gösterileri ve eğlenceli etkinliklerle sona erdi. Yanmar, kurulduğu 1912 yılından bu yana endüstriyel ekipman üretimi konusunda uzmanlaşmış ve küresel çapta faaliyet göstermektedir. AYDER ise 2002 yılından beri dezavantajlı bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yapan bir sivil toplum örgütüdür.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.