X
Bakan Özhaseki’den Balıkesir’e müjde: ‘Ülkü Yolu’ açıldı!
Görüntülenme Sayısı : 6

Bakan Özhaseki’den Balıkesir’e müjde: ‘Ülkü Yolu’ açıldı!

ABONE OL
9 Mart 2024 04:51
Bakan Özhaseki’den Balıkesir’e müjde: ‘Ülkü Yolu’ açıldı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Edremit ilçesi ile turistik Altınkum Mahallesi’ni bağlayan ‘Ülkü Yolu’nun açılış programına katıldı. Açılışa Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da katıldı. Bakan Mehmet Özhaseki, açılışta, Fatih Sultan Mehmet’in, ‘Hüner, bir şehir bünyad etmektir. Reaya kalbin abad etmektir’ sözleriyle konuşmasına başladı. Bakan, şehri ihya etmenin ve imar etmenin önemi üzerinde durarak, insanların gönlünü etmenin de önemli olduğunu vurguladı. Başkan Yücel Bey’in çalışkan ve dürüst bir başkan olduğunu belirterek, desteklerini sürdüreceğini ifade etti.

Özhaseki, başkan seçilmenin kolay ancak başkan kalmanın zor olduğunu dile getirerek 5 sene boyunca görevdeki başkanların sorumluluklarını ve çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğini vurguladı. Özellikle arıtma tesisleriyle ilgili yaşanan sorunları ele alarak, çevre konusunda çalışmaların önemine değindi. Özhaseki, deprem gibi doğal felaketlerde halkın ihtiyaçlarına cevap vermenin önemine dikkat çekti. Balıkesir’e desteklerinin devam edeceğini belirterek, hükümet döneminde yapılan yatırımların Balıkesir’e olumlu katkılar sağladığını ifade etti.

Bakan Özhaseki, yol çalışmalarının medeniyetin bir parçası olduğunu vurgulayarak, yollarda yapılan altyapı çalışmalarının kalkınmaya büyük katkı sağladığını belirtti. Balıkesir’in bölünmüş yollarının uzunluğuna dikkat çekerek, yapılan yol çalışmalarının şehrin gelişimine olumlu etki ettiğini söyledi. Ayrıca, deprem sonrası yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Özhaseki, yapılan yardımların halk nezdinde önemli bir etki yarattığını ve dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in sahil şeridinin geliştirilmesi ve turizmin teşvik edilmesi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Balıkesir’in yaz aylarında nüfus artışı yaşadığını belirterek, bu süreçte arıtma tesisinin önemine değindi. Balıkesir’de yaşanan sorunların çözümü için bakanlıktan destek isteyen Yılmaz, yapılan hizmetlerin devam etmesini ve Balıkesir’in sorunlarının çözümüne katkı sağlanmasını talep etti.

Özhaseki, yapılacak hizmetlerde siyasi ayrım gözetilmemesi ve hizmetin öncelikli olması gerektiğini vurgulayarak, Belediye Başkanlarından bağımsız olarak bölgenin ihtiyaçlarına cevap verilmesi gerektiğini ifade etti. Hizmet odaklı çalışmaların önemine değinen Özhaseki, yapılan yatırımların sürdürülmesi ve Balıkesir’in gelişimine katkı sağlanmasının önemine dikkat çekti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.