X
Kılıçdaroğlu ve Fatih Portakal arasında sert söz düellosu
Görüntülenme Sayısı : 6

Kılıçdaroğlu ve Fatih Portakal arasında sert söz düellosu

ABONE OL
9 Mart 2024 18:44
Kılıçdaroğlu ve Fatih Portakal arasında sert söz düellosu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkanı adayı Burcu Köksal, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığı ile bilinmektedir. Seçim çalışmaları sırasında yaptığı bir konuşmada belediyenin kapılarının DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacağını belirtmiştir. Bu sözlerin ardından gazeteci Fatih Portakal, bir canlı yayında Kılıçdaroğlu’nun talimatı geldiğini düşündüğünü belirtmiştir.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Portakal’a yanıt vermiş ve iftira atmanın gazetecilik değil aksine kepazelik olduğunu belirtmiştir. Kendisinin böyle bir talimat verme amacında olmadığını ve partisinin kötülüğünü isteyen bir genel başkan olmadığını vurgulamıştır. Ayrıca ispatlanamayacak iddialarla ortaya çıkmanın namertlik olduğunu söylemiştir.

Kılıçdaroğlu, Portakal’ın yaptığı açıklamaları iktidarın seçim sürecinde yaptığı montaj videolarla benzetmiştir. Yapılan iftiraların, montaj videolarından farklı olmadığını ve müfterilerle aynı kategoriye gireceğini belirtmiştir. Kılıçdaroğlu, sözlerini iktidarın seçim sürecinde attığı iftiralara benzeten Portakal’ı milletin vicdanına havale etmiştir.

Ayrıca Kılıçdaroğlu, toplumsal muhalefeti örgütleyerek suikastlara, saldırılara ve linç girişimlerine karşı çıkmıştır. Millet İttifakını büyütmüş ve onurla izlemiştir. Tweets hazırlayarak topluma seslenen Kılıçdaroğlu, düşüncelerini ve duruşunu net bir şekilde ortaya koymuştur.

Özetle, Kılıçdaroğlu’nun talimat verdiği iddiası üzerine ortaya çıkan polemik, gazeteci Fatih Portakal ve Kılıçdaroğlu arasında devam etmektedir. Kılıçdaroğlu, kendisine atılan iftiraları reddederken, Portakal’ı da iktidarın yaptığı montaj videolarla benzetmiştir. İki taraf arasındaki gerilim, sosyal medyada ve kamuoyunda tartışmalara yol açmıştır. Sonuç olarak, siyasi çekişme ve tartışmaların seçim atmosferine olumsuz etkisi sürmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.