X
Biden: Trump’ı 2020’de Yeneceğim!
Görüntülenme Sayısı : 52

Biden: Trump’ı 2020’de Yeneceğim!

ABONE OL
6 Temmuz 2024 16:33
Biden: Trump’ı 2020’de Yeneceğim!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD Başkanı Joe Biden, Wisconsin eyaletinde düzenlenen mitingde destekçilerine hitap etti. Rakibi ve eski ABD Başkanı Donald Trump ile geçtiğimiz hafta gerçekleşen canlı yayın tartışmasında gösterdiği zayıf performans nedeniyle eleştirilen 81 yaşındaki Biden, “Muhtemelen geçen haftaki tartışmamı izlediniz. En iyi performansımı sergilemiş olamam ama o günlerden beri birçok spekülasyon dönüyor, ‘Joe ne yapacak? Yarışa devam mı edecek? Vazgeçecek mi, ne yapacak?’ İşte benim cevabım. Yarışıyorum ve tekrar kazanacağım” şeklinde konuştu. Biden, kendisini yarıştan çıkarmaya çalışan insanlardan bahsederek, “Söylemeye çalışacağım, devam ediyorum. Donald Trump’ı 2020’de yeneceğim” ifadelerini kullandı. Trump’ı tekrar yeneceğini söyleyen Biden, daha sonra hatasını düzelterek, “2024’te tekrar kazanacağız” dedi. Biden, “Zor durumda kaldığınızda yeniden kalkmanız gerektiğini çok önceden öğrendim. Son 3.5 yılda elde ettiğim kazanımların 90 dakikalık bir tartışma ile yok edilmesine izin vermeyeceğim” dedi. Ayrıca Biden, Trump’ın ahlak konusunda “bir sokak kedisine” benzeyen biri olduğunu tekrarlayarak, onu “tek kişilik bir suç dalgası” olarak nitelendirdi.

Şu anda 81 yaşında olan Biden, yeniden seçilmesi durumunda ikinci dönemini 86 yaşında tamamlayacak. Ancak son anketler, 78 yaşındaki Trump’ın Biden’ın önünde olduğunu gösteriyor. Canlı yayın tartışmasının ardından New York Times ve Siena tarafından yapılan bir ankete göre, seçmenlerin %74’ü Biden’ın başkanlık için çok yaşlı olduğunu düşünüyor.

Biden’ın seslendiği mitingde, Trump’ın liderliğindeki seviyede bir kriz yaşamaya devam eden ABD hakkında da konuştu. Biden, “Ekonomik açıdan, bir toplumsal bakım haritası oluşturacağım ve gelecekteki tehditlere hazır olacağız” dedi. Ayrıca Biden, Donald Trump’ın ahlaki yetersizliklerini sık sık eleştirirken, seçmenlerine güvendiklerini ve ülkeyi tekrar eski gücüne kavuşturacaklarını söyledi. Biden, hükümetin insanları bir araya getirmesi gerektiğini belirtirken, Trump’ın ayrıştırıcı tavrını eleştirdi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Wisconsin mitingindeki konuşması, Trump’ın liderlik seviyesindeki bir krizi sürdürmesi ve seçmenlerin Biden’a karşı yaşlılık endişesiyle kampanyasının nasıl şekillendiğini ortaya koydu. Biden, gelen eleştirilere rağmen yarışta kalma kararlılığını vurgularken, Trump’ın ahlaki yetersizliklerini ve ülkenin birliğini yeniden tesis etme sözlerini destekçileriyle paylaştı. Sonuç olarak, 2024 seçimlerine kadar politik arenada Biden’ın ve Trump’ın rekabetinin nasıl devam edeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.