X
Bornova’da Bayram Hazırlıkları Devam Ediyor!
Görüntülenme Sayısı : 522

Bornova’da Bayram Hazırlıkları Devam Ediyor!

ABONE OL
11 Haziran 2024 13:31
Bornova’da Bayram Hazırlıkları Devam Ediyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayram tatili süresince Bornova Belediyesi hizmetlerini vatandaşlara ulaştırmak için hazır durumda olacak. Özellikle kurban satış yerlerinde yapılan denetimler bayram süresince de devam edecek. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de bayramda 7/24 çalışmaya devam edecek. Kurban atıklarının düzenli toplanarak gömülüp kireçlenmesi sağlanacak ve çöp konteynerleri de dezenfekte edilerek kötü koku ve çevre kirliliği önlenmiş olacak.

Kurban kesim yerlerine daha büyük konteynerler konulacak ve ihtiyacı olanlara özel çöp poşetleri dağıtılacak. Hacimli atıklar için ek araçlar görevlendirilecek ve konteyner sayısı arttırılacak. Ayrıca cami, cemevi ve kiliselerin temizlikleri de bayram öncesinde tamamlanacak. Zabıta Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile birlikte denetimler yaparak satış ve kesim yerlerinde düzensizlikleri önleyecek. Seyyar satıcılar ve dilencilere karşı da sıkı denetimler gerçekleştirilecek.

Kurban satış yerine ulaşım için vatandaşlara ücretsiz servis hizmeti sunulacak. Işıkkent’teki kurban satış yerine Bornova Hükümet Konağı önünden ve Işıkkent’ten kalkacak servisler vatandaşların ulaşımını kolaylaştıracak. Ayrıca Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, belediye hizmetlerinin aksamadan yerine getirilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti. Vatandaşların yaşayabileceği her türlü sorun için 0 232 999 19 19 numaralı Çağrı Merkezi aranabilecek.

Başkan Eşki, temizlik, zabıta ve veteriner işleri müdürlükleri gibi ilgili birimlerin bayram süresince hizmet vereceğini ve olumsuz durumlara anında müdahale edileceğini söyledi. Kurban satış ve kesim yerlerindeki denetimlerin aralıksız devam edeceğini vurguladı. Bornova Belediyesi, bayram boyunca vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak adına önlemlerini almış durumda ve herkesin Kurban Bayramını kutluyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.