X
Buca’ya Olgun Gençler Yaşam Merkezi Kurulacak
Görüntülenme Sayısı : 13

Buca’ya Olgun Gençler Yaşam Merkezi Kurulacak

ABONE OL
20 Mart 2024 13:28
Buca’ya Olgun Gençler Yaşam Merkezi Kurulacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Buca’ya Olgun Gençler Yaşam Merkezi projesi ile ekonomik sıkıntılar içerisinde olan emeklilerin sosyal hayata katılımlarını ve motor becerilerini korumayı hedefleyen CHP Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman, kentte yaş almış bireyler için kamusal park ve bahçelerde kafe, berber, satranç ve bilardo salonları gibi alanların bulunduğu sosyal tesisler kuracaklarını belirtti. Bu tesislerin ilk etapta 5 farklı bölgede olacağını dile getiren Duman, Buca’nın önemli noktalarında yer alacağını söyledi. Ayrıca, merkezlerde herkesin faydalanabileceği uygun fiyatlı işletmelerin de bulunacağını vurguladı.

Görkem Duman, ayrıca sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı durumda bulunan hasta ve yaşlı bireyler için evde bakım hizmeti ve aşevi projesinin hayata geçirileceğini duyurdu. Bu kapsamda, belirli periyotlarda kişisel bakım, kuaför, ev temizliği gibi destek hizmetlerinin verileceğini ve aynı zamanda kurulacak aşevinde hazırlanan yemeklerin ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını açıkladı.

CHP’li Görkem Duman, kentteki diğer bir ihtiyacın da hasta nakil aracı olduğunu belirtti. Tedavi gören ve sağlık kuruluşlarına ulaşmakta zorluk çeken hemşehriler için Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesine hasta nakil araçlarının dahil edileceğini vurguladı. Bu sayede, hastaların sağlık hizmetlerine erişimlerinin kolaylaştırılacağını ve tedavilerini aksatmadan sürdürebileceklerini ifade etti.

Görkem Duman’ın Buca’ya Olgun Gençler Yaşam Merkezi, evde bakım hizmeti ve aşevi gibi projeleri, kentteki yaşlı ve hasta bireylerin yaşam kalitesini artırmayı ve onlara destek olmayı amaçlamaktadır. Bu sosyal projelerin hayata geçirilmesi durumunda, Buca’nın sosyal yaşamına olumlu katkılar sağlayarak kentin yaşlı nüfusunun ve ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırabileceği düşünülmektedir. Başkan adayı Duman, Buca halkının refahını artırmak ve herkesin yaşam standartlarını yükseltmek için bu tür projelere odaklanacaklarını belirtti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.