X
Cemil Tugay’a İzmir’de Yoğun Destek!
Görüntülenme Sayısı : 29

Cemil Tugay’a İzmir’de Yoğun Destek!

ABONE OL
1 Nisan 2024 04:58
Cemil Tugay’a İzmir’de Yoğun Destek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir’de gerçekleşen 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde, Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, oy kullandığı Karşıyaka Şehit Polis Samet Kırcalı Ortaokulu’ndaki 2110 numaralı sandıkta sandıklar açıldı. 134 oy alan CHP adayı Cemil Tugay, en fazla oyu alırken AKP adayı Hamza Dağ 83 oy, İYİ Parti adayı Ümit Özlale 9 oy, Memleket Partisi adayı Cüney Oğuz 1 oy, ANAP adayı Ali Sungur 0 oy, DSP adayı Kemal Cem Pülten 1 oy ve Yeniden Refah adayı Cemal Arıkan ise 3 oy aldı.

Türkiye genelinde gerçekleşen seçimlerin ardından, İzmir’deki seçim sonuçları da açıklanmaya başladı. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, eşi Öznur Tugay ile birlikte Karşıyaka’daki Şehit Polis Samet Kırcalı Ortaokulu’nda bulunan 2110 numaralı sandıkta oy kullandı. Tugay’ın sandıktan 134 oy almasıyla birlikte en fazla oyu alan aday oldu. Karşıyaka’da seçmenlerin tercihleri netleşmeye başladı ve CHP adayı Cemil Tugay öne çıktı.

Cemil Tugay’ın en yakın rakibi, AKP adayı Hamza Dağ oldu. 83 oy alan Dağ, Tugay’a yakın bir oy oranı elde ederken diğer adaylar ise daha düşük oy sayılarıyla sıralandı. İYİ Parti adayı Ümit Özlale 9, Memleket Partisi adayı Cüney Oğuz 1, DSP adayı Kemal Cem Pülten 1 oy, Yeniden Refah adayı Cemal Arıkan ise 3 oy aldı. ANAP adayı Ali Sungur ise hiçbir oy alamadı.

İzmir’deki seçimlerin sonuçları, belediye başkan adayları arasındaki rekabeti net bir şekilde ortaya koydu. Cemil Tugay, Karşıyaka’daki seçmenlerin büyük çoğunluğunun tercihi olurken diğer adayların aldığı oy sayıları da dikkat çekiciydi. Sandık sonuçlarına göre CHP adayı Tugay, İzmir’in en büyük ilçelerinden birinde önemli bir farkla öne geçti ve seçimlerde iddialı olduğunu kanıtladı.

Tugay’ın Karşıyaka’da aldığı oy oranı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir’deki gücünü de ortaya koydu. AKP’nin Hamza Dağ’a verdiği destek de dikkate değerdi ancak CHP’nin baskın çıkması, İzmir’de siyasi dengelerin değişebileceğini gösterdi. Sandıktan çıkan sonuçlar, Cemil Tugay’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için umutlu olduğunu ortaya koyarken seçim sürecinin ilerleyen günlerinde değişen durumlar olabileceği de belirtiliyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.