X
CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den Çağrı: Emekli Maaşlarına Zam Şart!
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den Çağrı: Emekli Maaşlarına Zam Şart!
Görüntülenme Sayısı : 1143

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den Çağrı: Emekli Maaşlarına Zam Şart!

ABONE OL
9 Temmuz 2024 17:12
CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den Çağrı: Emekli Maaşlarına Zam Şart!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleşen grup toplantısında emekli maaşlarına zam yapılması ve asgari ücretin gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Özel, ekonomiden ve emekli maaşlarından memnun olmayan vatandaşları akşam saat 21.00’da evlerinin ışıklarını söndürüp yeniden açmaya davet etti.

Özgür Özel, Avrupa’da yükselen faşizmi eleştirerek, aşırı sağın güçlenmesinin gelir adaletsizliği, yoksulluk ve işsizlikle mücadeleyle önüne geçilebileceğini belirtti. Özel, ayrımcılık yapılmadan herkese eşit politikalar uygulanması gerektiğini savundu.

Özel, CHP iktidara geldiğinde TL’nin daha değerli olacağını söyleyerek, enflasyonu kontrol altında tutacaklarını ve maaşlardan sıfır atmayacaklarını, gelecek seçimlerde CHP’ye oy verenlerin cebindeki paranın 10 kat değerleneceğini öne sürdü. Özel, AK Parti ve MHP’nin seçmenlerini de doğru bir tercih yaptıkları için tebrik etti.

Emekli maaşları konusunda da açıklamalarda bulunan Özel, en düşük emekli maaşının asgari ücret olması gerektiğini vurguladı. Hükümetin emeklileri görmezden geldiğini ve enflasyon zammı yapmadığını belirten Özel, sendikaların da bu konuda seslerini yükseltmelerini takdirle karşıladığını söyledi.

Özgür Özel, ekonomiden ve emekli maaşlarından memnun olmayan herkesi akşam saat 21.00’da evlerinin ışıklarını söndürüp tekrar açmaya davet ederek, insanları duyarlı olmaya ve seslerini duyurmaya çağırdı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.