X
CHP İzmir Adayı Tugay’dan Vurgulu Vaatler
Görüntülenme Sayısı : 46

CHP İzmir Adayı Tugay’dan Vurgulu Vaatler

ABONE OL
30 Mart 2024 12:14
CHP İzmir Adayı Tugay’dan Vurgulu Vaatler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cemil Tugay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, sosyal medya üzerinden İzmir’in nasıl bir belediyecilik anlayışıyla yönetileceğini açıkladı. Tugay, belediye yönetiminde uygulayacağı ilkeleri şu sözlerle paylaştı: Hukuk, vicdan, toplumsal ahlak, ve halkçılık gibi temel ilkelerden ayrılmayacaklarını belirtti. Kamu kaynaklarını etkin ve ekonomik bir şekilde kullanacaklarını, dinsel, mezhepsel ve siyasal ayrımlardan uzak bir yönetim sergileyeceklerini vurguladı. Ayrıca, belediyenin şeffaf, katılımcı ve hesap verilebilir bir yapıda olacağını, her türlü harcamada tasarrufa önem vereceklerini ve yatırımlar için finansman modelleri geliştireceklerini söyledi. Tugay, kentteki merkezi yönetim yatırımlarını sıkı bir şekilde takip edeceklerini ve hataların hesabını soracaklarını belirtti. İzmir’in refah içinde, huzurlu ve adil bir yaşamı için çalışacaklarını ve 30 ilçeyle koordinasyon içinde olacaklarını ifade etti.

Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yola çıkan bir isimdir. CHP’nin adayı olarak seçim sürecinde şeffaf, hesap verebilir ve katılımcı bir yönetim modeli önermektedir. Tugay’ın belirttiği ilkeler arasında halkçılık, vicdan, toplumsal ahlak ve hukuk yer almaktadır. Bu ilkeler doğrultusunda kamu kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmayı planlamaktadır. Dinsel, mezhepsel ve siyasal ayrımlardan uzak durarak herkese eşit mesafede bir belediyecilik anlayışı benimseyeceğini vurgulamaktadır. Ayrıca, belediyenin mali yönetiminde tasarrufa öncelik verecek ve yatırımlar için yeni finansman kaynakları oluşturacaklarını belirtmektedir.

Cemil Tugay, İzmir’de uygulayacağı belediyecilik anlayışını detaylı bir şekilde paylaşmıştır. Kendisinin liderliğindeki belediye, emek, halk, özgürlük ve Cumhuriyet ilke ve devrimlerine sadık kalacağını ve asla ödün vermeyeceğini belirtmektedir. Tugay, 30 ilçeyle uyumlu bir şekilde çalışacaklarını ve şehirde refah, huzur ve adil bir yaşamın tesisi için çabalayacaklarını ifade etmektedir. Bu hedefe ulaşabilmek için sıkı bir mali denetim mekanizması oluşturacaklarını ve kentte planlanan tüm yatırımları yakından takip edeceklerini söylemektedir. Tugay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını ilan ederken, şeffaflık, katılımcılık ve hesap verilebilirlik ilkesine vurgu yapmaktadır. Ayrıca, belediyenin her türlü faaliyetinde toplumun görüşlerini ön planda tutacaklarını ve herkesin eşit bir şekilde hizmet almasını sağlayacaklarını ifade etmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.