X
CHP Konak Belediye Meclisinde Zafer!
Görüntülenme Sayısı : 53

CHP Konak Belediye Meclisinde Zafer!

ABONE OL
1 Nisan 2024 16:33
CHP Konak Belediye Meclisinde Zafer!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP, 2024 yerel seçimlerinde Konak Belediye Meclisi’nde 26 üye ile temsil edilmek üzere başarılı bir sonuç elde etti. Parti, İzmir merkez ilçede Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun büyük farkla kazandığı belediye başkanlığı ile dikkat çeken bir zafer elde etti. Seçimde 98 bin 924 oy alan Mutlu, %52.80’lik bir oy oranı ile ilçenin yeni belediye başkanı oldu. CHP, 2019’da kazandığı meclis üyesi sayısını koruyarak yeni dönemde de 26 üyeyi temsil etmeye hak kazandı.

Konak Belediye Meclisi’nde görev yapacak olan CHP’li üyeler şunlardır: Tuğçe Gülcüler, Behçet Emir, Mert Uslu, İlhan Yaman, Kazım Umdular, Saygın İkiz, Aras Kaynarca, Melda Erbaykent, Ahmet Yıldız, Hamit Mumcu, Cemal Küpeli, Simge Tokgöz, Alaaddin Kurt, Erhan Kahraman, Nazlı Kayı, Ayşın Akyarlı Savatlı, Murat Arat, Emine Işık Doğusoy, Emrah Kazımoğlu, Cem Eren, Tolga Küleş, Birol Özkardeşler, Abdullah Siyahkoç, Murat Yıldız, Çetin Taylanhan ve Şerafettin Bahtiyar.

Türkiye genelinde yapılan yerel seçimlerde CHP’nin elde ettiği başarılı sonuçlar, İzmir’de de kendini gösterdi. Hem belediye başkanlığı hem de meclis üyeliği seçimlerinde önemli zaferler elde eden CHP, halkın desteğini arkasına alarak önümüzdeki dönemde Konak ilçesinde etkili bir şekilde görev yapmaya hazırlanıyor.

CHP’nin 2024 seçimlerinde Konak Belediye Meclisi’nde temsil edilecek olan 26 üye arasında kontenjan üyeler de bulunmaktadır. Parti, yerel yönetimlerde etkin bir rol üstlenmek ve Konak ilçesindeki hizmetleri en iyi şekilde sunmak için çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir. Halkın beklentilerine yanıt vermek ve ilçenin gelişimine katkıda bulunmak adına CHP, birlik ve beraberlik içinde görev yapacak olan meclis üyeleri ile çalışmalarını sürdürecektir. Yerel seçimlerin ardından Konak ilçesinde yeni bir dönemin başladığını söylemek mümkün olup CHP, halkın verdiği destekle önümüzdeki dönemde önemli adımlar atmayı hedeflemektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.