X
Ege Üniversitesi’nde geleneksel iftar buluşması
Görüntülenme Sayısı : 64

Ege Üniversitesi’nde geleneksel iftar buluşması

ABONE OL
27 Mart 2024 11:50
Ege Üniversitesi’nde geleneksel iftar buluşması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege Üniversitesi mensupları, Rektörlük tarafından düzenlenen iftarda bir araya geldi. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın da katıldığı iftar programı, Rektörlük Bahçesi’nde gerçekleşti. Programa üniversite üst yönetimi, senato üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler de katıldı.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, iftar programında yaptığı konuşmada Ramazan ayının bereketi ve dayanışma ruhunu yaşamanın mutluluğunu paylaştı. Ege Üniversitesi olarak altı yıldır devam ettirdikleri iftar geleneğinin önemine vurgu yaptı. Budak, çalışmanın da bir ibadet olduğunu vurgulayarak, dinin çalışmayı önemsediğini ve bu doğrultuda ülkelerine, milletlerine ve bölgelerine faydalı işler yapmayı bir ibadet olarak gördüklerini belirtti. Ege Üniversitesi olarak birlik ve beraberlik içinde çalışarak başarılı olduklarını ifade etti ve üniversitenin kalitesini artırarak güçlü etkisini bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda sürdürdüklerini söyledi.

Prof. Dr. Budak, Ege Üniversitesi’nin başarısının çalışanların eseri olduğunu belirtti. Türk yükseköğretim sisteminin küresel iddia taşıyan üniversiteleri arasında yer almasında çalışma arkadaşlarının önemine vurgu yaptı. Emeğini ve desteğini esirgemeyen tüm akademisyenler ve idari personeli teşekkür ederek, Ege Üniversitesi kimliğini daha da ileriye taşımak için çaba sarf eden herkese minnettarlığını dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. Budak’ın konuşmasının ardından Ege Üniversitesi Birgivi İlahiyat Fakültesi Öğr. Gör. Osman Bostancı tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleşti. Programın sonunda ise EÜ Devlet Türk Musiki Konservatuvarı tarafından tasavvuf müziği dinletisi sunuldu. Ayrıca katılımcılara “Ramazan” videosu da gösterilerek, gecenin anlamı pekiştirildi.

Ege Üniversitesi’nin düzenlediği iftar programı, akademik ve idari personelin bir araya gelerek birlik ve beraberliklerini pekiştirdikleri anlamlı bir etkinlik olarak gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Budak’ın ve diğer konuşmacıların vurguladığı gibi, çalışmanın ve dayanışmanın önemi bir kez daha hatırlatıldı ve Ramazan ayının getirdiği huzur ve bereketin ne denli önemli olduğu vurgulandı. Huzurun, birlik ve beraberliğin daim olması temennisinde bulunulan program, katılımcılar arasında olumlu bir etki yarattı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.