X
Ehliyetinizi Yenilemeyi Unutmayın!
Görüntülenme Sayısı : 51

Ehliyetinizi Yenilemeyi Unutmayın!

ABONE OL
26 Mart 2024 10:55
Ehliyetinizi Yenilemeyi Unutmayın!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

B sınıfı ehliyet sahipleri için önemli bir uyarı geldi. 2016 yılı öncesinde alınan ehliyetlerin yenilenmesi zorunlu hale getirildi. Bu kapsamda, işlem süresi içinde harekete geçmeyen sürücüler için 2025 yılında ağır para cezaları uygulanacak. Yapılan duyuruya göre, 2025 yılı itibariyle ehliyetlerini yenilemeyen sürücüler, özellikle 15 TL olan yenileme ücretini ödemezlerse 12 bin TL’yi bulan bir ceza ödemesi yapmak zorunda kalacak. Sürücülerin, ehliyetlerini en geç 31 Aralık 2024 tarihine kadar yenilemeleri gerekiyor.

Ehliyet yenileme işlemi için sürücülerin bazı belgeleri hazırlaması ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden randevu alması gerekiyor. İşte yenileme işlemi için gerekli olan belgeler: Kimlik kartı veya pasaport, güncel biometrik fotoğraf, geçerli bir sağlık raporu, kan grubu belgesi (sağlık raporunda belirtilmişse gerekli değil), mevcut ehliyet, adli sicil kaydı, yenileme ücreti olarak ödenmesi gereken 15 TL (12 TL harç ve 3 TL değerli kağıt bedeli dahil). Bu belgelerle randevu gününde ilgili kuruma başvurulduğunda, ehliyet yenileme işlemi gerçekleştirilebilecektir. Unutmayın, eski tip ehliyetlerle 2024 sonrası trafikte yakalanmanın cezası oldukça yüksek ve bu cezaların ilerleyen yıllarda daha da artması beklenmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.