X
Engelsiz Plajlar Listesi Yayınlandı
Görüntülenme Sayısı : 38

Engelsiz Plajlar Listesi Yayınlandı

ABONE OL
20 Haziran 2024 23:14
Engelsiz Plajlar Listesi Yayınlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelsizmir Şube Müdürlüğü, Kurban Bayramı tatili öncesinde engellilerin denize girmesini mümkün kılan kıyı rampaları bulunan halk plajlarının listesini paylaştı. Çeşme Ilıca Plajı, Dikili Halk Plajı, Karaburun Ardıç Plajı, Menderes Gümüldür Halk Plajı, Seferihisar Akarca Plajı ve Selçuk Pamucak Plajı bu kapsamda yer alıyor. İlk kurulumları İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kıyı rampaları daha sonra ilçe belediyelerine devrediliyor. Bakım, onarım ve sezon başında kurulum işlemleri ise ilçe belediyeleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Engelliler için özel olarak tasarlanmış olan kıyı rampalarının bulunduğu plajlar hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler ilçe belediyeleri ile iletişime geçebilirler. Çeşme Belediyesi iletişim numarası 0232 729 87 29 / 724, Dikili Belediyesi iletişim numarası 0232 671 40 20 / 1402, Karaburun Belediyesi iletişim numarası 0232 444 35 56 / 9, Menderes Belediyesi iletişim numarası 0232 700 00 00 / 1019, Seferihisar Belediyesi iletişim numarası 0232 743 39 60 / 362 ve Selçuk Belediyesi iletişim numarası ise 0232 892 69 25 olarak belirlendi.

Bu hizmet sayesinde engelli bireylerin deniz keyfini çıkarmaları ve plajlara erişimlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı bu proje, engellilerin toplumda daha fazla yer almalarına ve sosyal hayata katılmalarına olanak sağlıyor. Kıyı rampaları sayesinde engelli vatandaşlar, aileleri ve dostlarıyla birlikte plajlardan yararlanabilecek ve tatilin keyfini çıkarabilecekler.

İlçe belediyelerinin bu konuda gösterdiği işbirliği ve destek de takdir topluyor. Engellilerin ihtiyaçlarına duyarlı bir yaklaşımla hareket eden belediyeler, kıyı rampalarının bakımını düzenli olarak yaparak engelli dostu plajların her zaman hazır ve erişilebilir olmasını sağlıyor. Bu tür sosyal sorumluluk projelerinin toplumda farkındalık yaratması ve herkesin eşit şekilde yaşama hakkına sahip olduğu bilincinin oluşturulması açısından da çok önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Sonuç olarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelsizmir Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen kıyı rampaları projesi, engellilerin plajlara erişimini kolaylaştırarak sosyal hayata entegrasyonunu destekliyor. İlçe belediyeleri ile yapılan işbirliği sayesinde engellilerin deniz keyfini çıkarmaları ve aileleriyle birlikte vakit geçirmeleri sağlanıyor. Bu tür projelerin yaygınlaşması ve desteklenmesi, toplumda daha fazla farkındalık oluşturarak engellilerin yaşamlarını kolaylaştırabilir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.