X
Erdoğan: Çanakkale Zaferi’ni Kutladı
Görüntülenme Sayısı : 16

Erdoğan: Çanakkale Zaferi’ni Kutladı

ABONE OL
18 Mart 2024 12:02
Erdoğan: Çanakkale Zaferi’ni Kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan, mesajında Çanakkale Zaferi’nin millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla kutlandığını belirtti. Zaferde hayatını kaybeden kahramanları rahmetle anarak, İstiklal Harbi, Kıbrıs Barış Harekâtı, terörle mücadele ve 15 Temmuz gibi önemli olaylarda vatanı için canını feda edenleri de Allah’tan rahmetle anmayı ihmal etmedi. Dünyanın en güçlü ordularının karşısında inanç ve imanla zafer kazanıldığını vurgulayan Erdoğan, Çanakkale Zaferi’nin tarihe damgasını vuran önemli bir destan olduğunu dile getirdi.

Erdoğan, Türk milletinin Çanakkale’de gösterdiği iman ve azmin İstiklal Harbi’nde de yol gösterici olduğunu ifade etti. Çanakkale Zaferi’nin, mazlum milletlere umut ve ilham kaynağı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, sömürge altındaki ülkelerin Çanakkale ve İstiklal Harbi’nden aldıkları cesaretle kendi özgürlük mücadelelerini başlattıklarını söyledi. Çanakkale’nin Türk milleti için ebedi bir kardeşlik sembolü olduğunu dile getiren Erdoğan, bölgenin kader ortaklığını yansıttığını ve vatan evlatlarına önemli dersler verdiğini belirtti.

18 Mart Şehitler Günü’nde tüm şehitleri, özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve diğer kahramanları rahmetle, şükranla anan Erdoğan, onların ortaya koyduğu fedakarlıklardan ders çıkarılması gerektiğini vurguladı. Çanakkale Zaferi’nin kutlu yıl dönümünde millet olarak bir kez daha kahramanları yâd ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı, ruhları şad, mekânları cennet olsun dileklerini iletti. Türk milletinin tarih boyunca gösterdiği dirayet ve cesaretin her zaman takdire değer olduğunu belirten Erdoğan, bu tür zaferlerin unutulmaması gerektiğini ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğini sözlerine ekledi. Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl Dönümü’nü gururla kutlayan ve tüm şehitleri anan Erdoğan, Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin daim olması temennisinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.