X
Galatasaray ve Küresel İş Uygulamaları Şirketi İş Birliğinde!
Görüntülenme Sayısı : 10

Galatasaray ve Küresel İş Uygulamaları Şirketi İş Birliğinde!

ABONE OL
19 Mart 2024 15:47
Galatasaray ve Küresel İş Uygulamaları Şirketi İş Birliğinde!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Galatasaray Spor Kulübü ile global kurumsal iş uygulamaları şirketi arasındaki iş birliğinin imza töreni, Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta gerçekleşti. Törene Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de katıldı ve toplantıda gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Özbek, daha önce Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile yapmayı planladıkları görüşmeye ilişkin detaylar verdi.

Özbek, Ali Koç’un hatırlı bir kişi aracılığıyla kendisiyle görüşme ayarlaması istediği konusundaki iddiaları yanıtlarken, bu talebin yaklaşık 4-5 ay evvel gündeme geldiğini ve ortak bir arkadaşları üzerinden iletişim kurduklarını açıkladı. Özbek, görüşmede kendisine Fenerbahçe Başkanı’nın Türk futbolundaki gerginliği sona erdirmeye yönelik bir çağrıda bulunduğunu belirtti ancak görüşmenin Ali Koç tarafından iptal edildiğini ifade etti. Bu durumu üzücü bulduğunu ve Türk sporundaki gerginliğin incelenmesi gerektiğini vurguladı.

Fenerbahçe’nin iç işlerine karışmadıklarını belirten Özbek, Ali Koç’un istifası ve Süper Kupa maçının ertelenmesiyle ilgili kararın Türkiye Futbol Federasyonu’na ait olduğunu vurguladı. Kulüpler Birliği’nin de önemli bir kurum olduğunu belirten Özbek, Ali Koç’un istifasının kişisel bir karar olduğunu ve yeni bir temsilci seçeceklerini söyledi. Özbek, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında yaşanan olaylara dikkat çekerek, bu tip olayların Türk futbolunu nasıl etkilediğine dair endişelerini paylaştı.

Spor camiasında tartışmalara ve gerginliğe neden olacak söylemlerden kaçınmaları gerektiğini vurgulayan Özbek, Galatasaray olarak bu gerginliği tırmandıracak bir tutum içinde olmayacaklarını ve söylemlerine dikkat edeceklerini açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun istifası için kulüplerle ortak bir karar alıp almayacaklarının önemli olduğunu belirten Özbek, ilerleyen günlerde yapılacak toplantıya odaklanacaklarını ifade etti.

Özbek, bu olayların bir milat olması gerektiğini ve adil bir şekilde olaylarla ilgili kişilerin ve kurumların cezalandırılmasını ve soruşturmanın yapılmasını talep etti. Son olarak, Türk sporunun yeşil sahada kalmasını ve sporun sınırlarının dışına çıkarılmamasını istediklerini belirten Özbek, herkesin itidalli olması ve sporun asıl amacının unutulmaması gerektiğini vurguladı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.