X
Gazze’de İsrail’in saldırıları devam ediyor
Görüntülenme Sayısı : 36

Gazze’de İsrail’in saldırıları devam ediyor

ABONE OL
29 Mart 2024 18:07
Gazze’de İsrail’in saldırıları devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne 175 gündür devam eden saldırılarını sürdürüyor. Filistin Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içinde Gazze’de gerçekleşen 7 saldırıda 71 Filistinlinin öldüğünü ve 112 kişinin yaralandığını açıkladı. Saldırılar 7 Ekim’den bu yana devam ediyor ve hayatını kaybedenlerin sayısı 32,623, yaralı sayısı ise 75,092 olarak kaydedildi.

İsrail, Gazze Şeridi’nde gazetecileri hedef almaya devam ediyor. Kudüs Radyosu’nda çalışan Muhammed Ebu Sakhil, Şifa Hastanesi yakınlarında İsrail güçleri tarafından vurularak öldürüldü. Bu saldırı sonucu 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybeden gazeteci sayısı ise 137’ye yükseldi.

Sivil kayıpların arttığı bu süreçte uluslararası toplumun sessizliği dikkat çekiyor. İsrail’in sivillere yönelik saldırılarının bir an önce durdurulması gerektiğine dair çağrılar yapılıyor. Filistin halkı, uluslararası camianın sessizliği nedeniyle daha fazla mağdur olmamak adına acil bir şekilde harekete geçilmesini talep ediyor.

Gazze Şeridi’nde yaşanan çatışmalar nedeniyle insani kriz derinleşiyor. Temel ihtiyaçların karşılanamadığı, sağlık hizmetlerinin yetersiz kaldığı ve altyapının zarar gördüğü bu süreçte yardım kuruluşları da sınırlı imkanlarla çalışmalarını sürdürmeye çalışıyor. Uluslararası yardım kuruluşları, Gazze halkına destek olmak için acil insani yardım çağrıları yapıyor.

İsrail-Filistin çatışmalarının sivil halkı en çok etkilediği bir kez daha görülmüş olup, taraflar arasında barışçıl bir çözüm bulunması gerektiği vurgulanmaktadır. Uluslararası toplumun arabuluculuk yaparak taraflar arasında diyaloğu teşvik etmesi, yeni sivil kayıpların önlenmesi için önem taşımaktadır.

Gazze’de yaşanan çatışmaların son bulması, taraflar arasında uzun vadeli barışçıl bir çözüm bulunması için uluslararası toplumun daha fazla çaba sarf etmesi gerekmektedir. Sivillerin korunması ve insani yardımların ulaştırılması için gerekli adımların atılması, bölgedeki krizin çözümü için hayati öneme sahiptir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.