X
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Başakşehir’de Spor etkinliklerine Katıldı ve Dikkat Çeken Açıklamalar Yaptı.
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Başakşehir’de Spor etkinliklerine Katıldı ve Dikkat Çeken Açıklamalar Yaptı.
Görüntülenme Sayısı : 18

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Başakşehir’de Spor etkinliklerine Katıldı ve Dikkat Çeken Açıklamalar Yaptı.

ABONE OL
16 Mart 2024 00:08
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Başakşehir’de Spor etkinliklerine Katıldı ve Dikkat Çeken Açıklamalar Yaptı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Başakşehir’de düzenlenen etkinliklere katıldı. Sabah saatlerinde Başakşehir Spor Tesisleri’nde Türkiye liseler arası basketbol maçı finaline katılan Bakan Bak, maça izleyici olarak ve oyuncu olarak gelen gençlerle vakit geçirdikten sonra final maçını başlattı. Maçı izleyen Bakan Bak, daha sonra Bahçeşehir’de bulunan Bahçeşehir Spor Tesisinin yeniden hizmete alımı programına katıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da Bak’a programları sırasında eşlik etti.

Bahçeşehir Spor Tesisinin yeniden hizmete alımı programında vatandaşlara seslenen Bakan Bak, “Başakşehir denilince akıllara gençlik geliyor. Başakşehir’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak şekilde çalışmalar yürütüyoruz. Bizim en önemli görevimiz bağımlılıklarla mücadele etmek. Uyuşturucu, alkol ve kötü alışkanlıklarla mücadele bizim görevimiz. Bu nedenle herkesi spor tesislerine davet ediyoruz. Bu tesisler ücretsiz ve okullarda da spora önem veriyoruz. İstanbul Valiliği ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte tüm okullara spor kulüpleri kurduk. Türkiye Liseler Arası Basketbol Finalleri’ne katılım sağladık. Sporun bir dil olduğunu gördük. Türkiye’nin spor alanında yaşadığı devrimde Cumhurbaşkanımızın önderliği var. Biz de bu devrimde yer alarak sporcular yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Bakan Bak, Türkiye genelinde bir spor devrimi yaşandığını belirtti. Olimpik ve yarı olimpik havuzlar inşa edilerek yaklaşık 10 milyon çocuğun yüzme öğrendiği bilgisini paylaştı. Yerel yönetimlerle ortak projeler yürüterek çocuklara hizmet ettiklerini vurgulayan Bak, yetenek taramasından geçirilen 4 milyon çocuğun çeşitli spor dallarına yönlendirildiğini söyledi. Başakşehir’deki havuzların önemine değinen Bakan Bak, çocukların yüzme bilmediği durumda su kazalarının yaşanmaması için bu tesislerin büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Sonuç olarak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katıldığı etkinliklerde gençlerle bir araya gelerek sporun ve sağlıklı yaşamın önemine vurgu yaptığı görüldü. Türkiye genelinde yapılan yatırımlar ve projelerle sporun ve gençlerin desteklendiği, bağımlılıklarla mücadele konusunda kararlı adımlar atıldığı açıkça ortaya konuldu. Başakşehir’deki tesislerin halka sunulması ve gençlerin spora teşvik edilmesi, geleceğin daha sağlıklı ve sporcu bir nesil yetiştirilmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.