X
Hamza Dağ, İzmir’de Kemeraltı Çarşısında Esnafı Ziyaret Etti
Görüntülenme Sayısı : 43

Hamza Dağ, İzmir’de Kemeraltı Çarşısında Esnafı Ziyaret Etti

ABONE OL
29 Mart 2024 20:39
Hamza Dağ, İzmir’de Kemeraltı Çarşısında Esnafı Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hamza Dağ, seçim çalışmalarına Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda devam etti. Çarşıda esnaflarla sohbet eden Dağ, destek istedi ve Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş. (TARKEM) yetkilileriyle bir araya geldi. İzmir’in liman kenti olması sebebiyle yıllardır önemli bir ticaret merkezi olduğunu vurgulayan Dağ, Kemeraltı’nın da şehirde ticaretin merkezi olduğunu belirtti.

Dağ, İzmir’in turizm potansiyelini artırmayı hedeflediklerini dile getirerek, şehrin diğer şehirlere göre geride kaldığını ve bunun üzücü olduğunu ifade etti. Gençlik yıllarından bu yana İzmir’in sorunlarını analiz ettiğini ve şimdi bu sorunları çözmek için fırsat bulduğunu belirten Dağ, 31 Mart’a kadar çalışarak şehre daha yaşanabilir bir ortam bırakmayı amaçladığını söyledi.

Hamza Dağ, Kemeraltı ve Konak’ı şehrin can damarı haline getirmeyi planladıklarını açıkladı. Tescilli binaların projelerinde önemli bir yer tuttuğunu belirten Dağ, bu binaları müzeler ve kültürel mekanlar haline getirerek şehrin kültürel dokusunu zenginleştireceklerini söyledi. Kemeraltı’nın şehrin her sokağı gibi ortak bir değer olduğunu belirten Dağ, projelerinin şehrin turizm potansiyelini artıracağını ve İzmir’i daha cazip hale getireceğini ifade etti.

Sonuç olarak, Hamza Dağ’ın Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda yaptığı seçim çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verildi. Dağ’ın İzmir’i turizm potansiyeli yüksek bir şehir haline getirme hedefi ve Kemeraltı’nı şehrin can damarı yapma planlarına vurgu yapıldı. Tescilli binaların kültürel mekanlara dönüştürülmesi ve şehrin tarihî dokusunun korunması üzerine yapılan çalışmaların önemine dikkat çekildi. Hamza Dağ’ın seçim sürecinde şehre daha yaşanabilir bir İzmir bırakmayı amaçladığı ve şehirdeki problemleri çözmek için kararlılıkla çalıştığı vurgulandı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.