X
İçişleri Bakanı: 81 İlde 2 Bin 66 Firari Yakalandı
Görüntülenme Sayısı : 31

İçişleri Bakanı: 81 İlde 2 Bin 66 Firari Yakalandı

ABONE OL
4 Nisan 2024 09:37
İçişleri Bakanı: 81 İlde 2 Bin 66 Firari Yakalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, son 4 gün içerisinde 81 ilde gerçekleştirilen “Çember-16” operasyonlarında arama kaydı bulunan toplam 2 bin 66 firarinin yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; firari suçluların sokaklarımızda dolaşmalarına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu bozmalarına asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Operasyonlar kapsamında 0-5 yıl aranma süresi bulunan 2 bin 45 şahıs, 5-10 yıl aranan 9 şahıs ve 10 yıl üzeri aranan 12 şahıs olmak üzere toplamda 2 bin 66 kişi yakalandı. Bu kişiler arasında 348 hırsızlık, 183 dolandırıcılık, 93 yağma, 28 adam öldürme, 50 cinsel suç, 364 narkotik suç, 25 terör ve 216 Kaçakçılık, Organize suçlarından aranan kişiler bulunmaktaydı. Şahıslar, il jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve sahil güvenlik komutanlığı tarafından gerçekleştirilen yol aramaları, ev ve işyeri baskınları, kimlik kontrolleri sırasında yakalandılar.

Bakan Yerlikaya, operasyonlara katkı sağlayan valilere, kaymakamlara, il jandarma komutanlarına, il emniyet müdürlerine, sahil güvenlik birimlerine ve operasyonlara katılan polis ve jandarma ekiplerine teşekkürlerini iletti. Bu başarılı operasyonların milletin dualarıyla gerçekleştiğini belirtti.

Öte yandan, operasyonlar neticesinde yakalanan 2 bin 66 şahıs adalete teslim edildi. Firarilerin yakalanmasıyla halkın güvenliği ve huzurunun korunmasına yönelik önemli bir adım atıldığı vurgulandı. Operasyonlar sonucunda suçluların cezalandırılacağı ve toplumun huzurunu bozan unsurların en kısa sürede adalet önünde hesap vereceği belirtildi.

Ülke genelinde gerçekleştirilen bu operasyonlarla suçluların yakalanmasının yanı sıra, polis ve jandarma birimlerinin koordinasyonlu çalışması ve halkın güvenliğine verdiği önem de bir kez daha ortaya konulmuş oldu. Sahadan gelen güçlü destek ve vatandaşların işbirliğiyle huzur ve güvenliğin tesis edilmesi adına önemli bir adım atıldı. Bu tür operasyonların devam edeceği ve suçlularla amansız bir şekilde mücadele edileceği vurgulandı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.