X
İçişleri Bakanlığı Bin 608 Sözleşmeli Personel Alımı!
Görüntülenme Sayısı : 29

İçişleri Bakanlığı Bin 608 Sözleşmeli Personel Alımı!

ABONE OL
3 Nisan 2024 10:36
İçişleri Bakanlığı Bin 608 Sözleşmeli Personel Alımı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanlığı, Resmi Gazete’de yayımladığı ilanla merkez ve taşra teşkilatında istihdam etmek üzere bin 608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlar büro personeli, mühendis, avukat, teknisyen, tekniker, destek personeli, mimar, arşiv uzmanı, çağrı karşılama personeli, programcı, koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonları için gerçekleştirilecek. Adaylar, 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubu sınavlarından KPSSP3, KPSSP93 ve KPSSP94 puan türlerinden en az 60 puan almış olmaları şartını taşıyor.

Başvurular, 22-26 Nisan tarihleri arasında E-Devlet üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Başvuru sürecinde adayların tercih sıralamalarına göre ilan edilen pozisyon sayısının en fazla 4 katı adayın değerlendirilmesi planlanıyor. Bu süreç içerisinde adaylar başvurularını tamamlamalarının ardından KPSS puanları ve tercih sıralamalarına göre değerlendirilecek ve başarılı adaylar belirlenecek.

İçişleri Bakanlığı’nın bu alım ilanıyla, kamuda istihdam edilmek isteyen binlerce adayın umutları yeşerdi. Adaylar arasında en büyük merak konusu ise hangi pozisyonlar için kaç kişinin alınacağı ve başvuru sürecinin ayrıntıları oldu. Özellikle KPSS puanının belirleyici olacağı bu süreçte adayların iyi bir hazırlık yapması ve tercihlerini dikkatli bir şekilde belirlemesi önem taşıyor.

İlanla ilgili detaylı bilgilere, başvuru şartlarına ve başvuru tarihlerine İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ya da ilan metninde yer verilen iletişim bilgilerinden ulaşılabileceği belirtildi. Adayların başvuru sürecinde dikkat etmeleri gereken noktalar arasında belirtilen tarihlerde başvurunun sonlandırılması ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak sunulması öne çıkıyor. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından adaylar, belirlenen takvim doğrultusunda mülakat ve diğer aşamalara katılmaya hak kazanacak.

Sonuç olarak, İçişleri Bakanlığı’nın sözleşmeli personel alımı için başlatılan bu süreç, kamuda kariyer yapmak isteyen adaylara büyük fırsatlar sunuyor. Başvuru sürecine dair detaylı bilgilerin resmi kanallardan takip edilmesi ve gerekli hazırlıkların zamanında tamamlanması adayların başarılı olmaları için oldukça önemli olacak. Bu süreçte adayların sabırlı ve dikkatli olmaları, tercihlerini doğru bir şekilde belirlemeleri gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.