X
İrfan Önal: “Bayraklı’yı Ranta Teslim Etmeyeceğiz”
Görüntülenme Sayısı : 36

İrfan Önal: “Bayraklı’yı Ranta Teslim Etmeyeceğiz”

ABONE OL
26 Mart 2024 13:06
İrfan Önal: “Bayraklı’yı Ranta Teslim Etmeyeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıyla İzmir Bayraklı’da düzenlenen iftar programında konuşan CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, doğayı ve yeşili korumanın önemine vurgu yaptı. AKP hükümetinin ekonomik sorunları gizlemeye çalıştığını belirten Önal, yoksul kesimlerin sesinin duyulması gerektiğini ifade etti. Önal, Bayraklı’yı depreme karşı koruma konusunda da çalışmalar yapacaklarını söyledi. Depreme dayanıklı bir Bayraklı oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Önal, 2019 yılında yaşanan haksızlıklara ve bölgenin siyasi hesaplar üzerine kurulduğuna dikkat çekti. Bayraklı’nın imar sorunlarının çözümü ve altyapı çalışmaları konusunda açıklamalarda bulunan Önal, vatandaşların güvenliği ve yaşam kalitesini ön planda tutacaklarını belirtti. Önal, kentsel dönüşüm projelerine önem vereceklerini ve vatandaşların yanında olacaklarını sözlerine ekledi.

Kreş ve yurt hizmetlerinin belediye sorumluluğunda olmamasına rağmen bu hizmetleri artırarak devam ettireceklerini belirten Önal, kadınların toplumsal alanda daha aktif olabilmeleri için destek olacaklarını ifade etti. Ayrıca, yolların bakım ve onarım çalışmalarına hız vereceklerini ve belediyenin hesap verebilirliğini ön planda tutacaklarını vurguladı.

Önal, çevre ve doğanın korunması noktasında AKP’den ayrıştıklarını belirtirken, betonlaşmaya karşı yeşil alanları koruyacaklarını ve doğayı miras bırakacaklarını dile getirdi. Cumhuriyetin kurucu değerlerine bağlı kalarak laik, demokratik ve çağdaş bir Türkiye için mücadele edeceklerini ifade etti. Önal, İzmir’i ve Bayraklı’yı AKP zihniyetine teslim etmeyeceklerini vurgulayarak, parti olarak halkın iktidarını kurmayı hedeflediklerini belirtti.

Önal, aldığı görevin sorumluluğunun farkında olduğunu ve Atatürk’ün mirasına sahip çıkacağını sözlerine ekledi. Partisini ve İzmirlileri mahcup etmemek için çok çalışacaklarına dair söz verdi. Son olarak, inatla çalışarak hizmetlerini sürdüreceğini ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerlerine bağlı kalacağının sözünü verdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.