X
İsrail Gazze’de 268 Gündür Vahşet!
Görüntülenme Sayısı : 52

İsrail Gazze’de 268 Gündür Vahşet!

ABONE OL
30 Haziran 2024 15:19
İsrail Gazze’de 268 Gündür Vahşet!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail, Gazze Şeridi’nde 268 gündür devam eden saldırılarında sivillere karşı yoğunluğunu arttırdı. Filistinlilerin barınma alanları ve yerleşim yerlerine düzenlenen saldırılar sonucunda son 24 saat içinde 43 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 111 Filistinlinin yaralandığı Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı.

İsrail ordusu, 7 Ekim tarihinden bu yana Gazze Şeridi’nde gerçekleştirdiği saldırılarda şimdiye kadar toplamda 37 bin 877 Filistinlinin hayatını kaybettiğini ve 86 bin 969 Filistinlinin yaralandığını belirtti. Bu sayılar, bölgedeki insanların maruz kaldığı büyük felaketi ve acıyı gözler önüne seriyor.

Gazze Şeridi’nde artan saldırılar nedeniyle Filistinlilerin yaşam koşulları her geçen gün daha da zorlaşıyor. İsrail’in hava saldırıları ve top atışları sonucunda Can ve Mal kayıplarının artması insan hakları savunucuları tarafından da tepkiyle karşılanıyor. Bölgede insani bir kriz yaşanırken uluslararası toplumun sessiz kalması da dikkat çekiyor.

Filistinli yetkililer, İsrail’in bölgede sivil halkı hedef alan saldırılarını durdurması ve barışçıl bir çözüm bulunması çağrısında bulunuyor. Ancak şu ana kadar İsrail’in saldırıları devam ediyor ve bölgede yaşam alanları yok olmaya devam ediyor.

Uluslararası toplumun bu insani krize duyarsız kalması, bölgede yaşanan trajedinin daha da derinleşmesine neden oluyor. Filistinliler, yaşadıkları zorlu koşullara rağmen umutlarını koruyarak direnişlerini sürdürmeye devam ediyor.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının bir an önce son bulması gerektiği ve taraflar arasında diyalog yoluyla barışçıl bir çözüm bulunması gerektiği uluslararası camianın da üzerine düşen sorumlulukları hatırlatıyor. Çünkü her geçen gün artan ölüm ve yaralanma vakaları, bölgede yaşanan insani felaketi daha da derinleştiriyor. Bu nedenle, acilen harekete geçilmesi ve barışçıl bir çözüm yolu bulunması hayati öneme sahip.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.