X
İsrail, Gazze’ye yeni saldırılar düzenledi
Görüntülenme Sayısı : 47

İsrail, Gazze’ye yeni saldırılar düzenledi

ABONE OL
27 Mart 2024 15:57
İsrail, Gazze’ye yeni saldırılar düzenledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına 173 gündür devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre, son 24 saat içinde İsrail’in Gazze’ye gerçekleştirdiği 8 saldırıda 76 kişi hayatını kaybetti, 102 kişi de yaralandı. Hayatını kaybedenlerin sayısı 7 Ekim’den bu yana 32 bin 490’a, yaralı sayısı ise 74 bin 889’a yükseldi.

İsrail güçleri, hava saldırılarında Bureij mülteci kampını da hedef aldı. Filistin Kızılayı’nın açıklamasına göre, Bureij mülteci kampına yapılan saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı. Yaralılar hemen hastaneye kaldırıldı.

Gazze Şeridi’nde uzun zamandır devam eden çatışmalar nedeniyle binlerce insan hayatını kaybetti veya yaralandı. İsrail’in sivil yerleşim bölgelerini hedef alması uluslararası toplumdan tepki çekmeye devam ediyor. Filistinli yetkililer, uluslararası toplumun sessizliğine tepki göstererek, İsrail’in saldırılarına son verilmesi çağrısında bulunuyor.

Gazze Şeridi’ndeki saldırılar, bölgedeki insani krizi daha da derinleştiriyor. Gıda ve ilaç sıkıntısı yaşayan Gazze halkı, saldırılar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldı. Uluslararası yardım kuruluşları, Gazze’ye insani yardım ulaştırabilmek için çaba gösterirken, saldırılar yardım faaliyetlerini de olumsuz etkiliyor.

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların sona erdirilmesi ve barışın sağlanması için uluslararası toplumun daha etkili bir rol üstlenmesi gerektiği belirtiliyor. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurması ve taraflar arasında diyalogun yeniden başlatılması önem taşıyor.

Son olarak, Gazze’de yaşanan çatışmaların acilen son bulması ve bölgedeki insani krizin çözüme kavuşturulması gerekiyor. İnsan hakları ihlallerinin son bulması, barış ve istikrarın sağlanması için uluslararası toplumun aktif bir şekilde adım atması büyük önem taşıyor. Hamas ve İsrail hükümeti arasında yapılan ateşkes anlaşmalarının kalıcı ve adil bir şekilde uygulanması, bölgede uzun süreli barışın sağlanmasına yardımcı olabilir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.