X
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay’dan Tarım Vurgusu!
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay’dan Tarım Vurgusu!
Görüntülenme Sayısı : 33

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay’dan Tarım Vurgusu!

ABONE OL
27 Mart 2024 00:14
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay’dan Tarım Vurgusu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Ödemiş Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıya, Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Surav, Ödemiş Ticaret Odası Meclis Başkanı Arif Basmacı, CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Turan ve meslek komiteleri de katıldı. Başkan Tugay, kente yönelik projelerini anlattı.

Ege Bölgesi’nin tarım zenginliğine dikkat çeken Başkan Cemil Tugay, “İzmir’i, İzmir yapan en önemli kimliklerinden birisi tarım şehri olması. Diğeri de ticaret şehri olması. Zamanla buna turizmi de eklemek gerekir. Uluslararası ticaretin yoğun olduğu bir şehirde, sosyal ve kültürel yaşam güçlüdür. Bizler, demokrasiyi yaşatan, insan haklarına değer veren, demokratik yaşamı benimseyen insanlarız. Ege Bölgesi de tarımsal zenginliği ile dikkat çekiyor” şeklinde konuştu.

Belediyecilik hizmetlerinin sadece alt ve üst yapıdan ibaret olmadığını vurgulayan Başkan Tugay, tarıma ve hayvancılığa verilmesi gereken önemin azaldığını belirtti. Plansızlık sebebiyle toprakların verimsizleştiğini dile getiren Tugay, Türkiye’nin dışa bağımlı bir ülke haline geldiğini ve limanların yabancılar tarafından işletildiğini söyledi.

Başkan Tugay, seçildikten sonra kentin ekonomisini geliştirip büyütmeyi, tarımı ve üretimi desteklemeyi hedeflediğini belirtti. Üreticilere destek olacaklarını ve sağlıklı koşullarda ürünlerin saklanmasını sağlayarak, satışa sunacakları tesisler kuracaklarını açıkladı.

İzmir’in yapay zeka kullanımında öncü olacağını belirten Tugay, Küçük Menderes’te şantiye kurarak asfalt ve kilit parke üretimi yapacaklarını ve alt yapı ekibini güçlendireceklerini söyledi. Yapay zekanın hızlı veri analizi yaparak problemleri çözebilen bir sistem olduğunu vurgulayan Tugay, İzmir’i bu konuda dünyanın öncü şehirlerinden biri yapacaklarını ifade etti. Bu teknolojinin hizmetlerde büyük fayda sağlayacağını belirtti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.