X
İzmir Zabıta Koordinasyon Kurulu Toplantısı “Kent Düzeni İçin Kararlar Alındı”
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • İzmir Zabıta Koordinasyon Kurulu Toplantısı “Kent Düzeni İçin Kararlar Alındı”
Görüntülenme Sayısı : 45

İzmir Zabıta Koordinasyon Kurulu Toplantısı “Kent Düzeni İçin Kararlar Alındı”

ABONE OL
21 Haziran 2024 06:26
İzmir Zabıta Koordinasyon Kurulu Toplantısı “Kent Düzeni İçin Kararlar Alındı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nın 30 ilçe belediyesinin zabıta müdürleriyle ortak çalışmasını hedefleyen İzmir Zabıta Koordinasyon Kurulu’nun 6.’sı Havagazı Fabrikası’nda düzenlendi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu da katıldı. Şükran Nurlu, kentin düzenine katkı sağlayan pratikler hakkında önemli veriler paylaşırken, karavanlar konusunda da açıklamalarda bulundu. İnciraltı ve Karşıkaya bölgelerinde toplam 433 karavan tahliye edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni karavan park alanlarını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Toplantının açılış konuşmasında, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu, zabıtanın önemine vurgu yaparak, sokak düzeninin sağlanmasının ne kadar kritik olduğunu dile getirdi. Nurlu, zabıtanın ticaretin denetimini sağladığını ve bu sorumluluğunun farkında olduklarını belirtti. İlçe belediyeleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta teşkilatlarının işbirliğinin önemine değindi ve iletişim halinde olmanın gerekliliğine vurgu yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Gökhan Daca, kurulun amaçları hakkında bilgi verdi. Kent Yaşam Komisyonu, Eğitim, Rehberlik ve Yayın Komisyonu, Mevzuat ve Hukuk Komisyonu ile Çevre Komisyonu gibi alt komisyonların çalışma alanlarını aktardı. Toplantıda, şube müdürleri de sunumlar gerçekleştirdi. İşgale, uygunsuz afişlere ve dilencilikle mücadeleye yönelik çalışmalar hakkında bilgi verildi. Şube müdürü Erol Tilki, 2023 yılında 7 bin 924 cezai işlem yapıldığını ifade ederken, 2024 yılının ilk 5 ayında bu sayının 4 bin 747 olduğunu vurguladı.

Zabıta Trafik Şube Müdürü Fatih Toprakdeviren, hurda araçlar ve karavanlar konusunda bilgi verdi. Hurda araçların toplanması ve karavanların denetlenmesiyle ilgili detayları paylaşan Toprakdeviren, özellikle İnciraltı ve Bostanlı bölgelerinde karavan tahliyelerinin yapıldığını belirtti. Toprakdeviren ayrıca, zabıtanın yaptığı çalışmalara ilişkin sayısal verileri de paylaştı.

Çevre İmar Zabıtası Şubesi Müdürü Fuat Dönmez, çevre denetimlerine ilişkin sunum gerçekleştirdi. Atıkların çevreye zarar vermesini önlemek için yapılan denetimlerde 841 bin lira cezai işlem uygulandığını ifade etti. Dönmez, hafriyat ve moloz atıklarının denetlenmesi ve kaçak dökümlere karşı alınan tedbirler hakkında bilgi verdi. Toplantıda aynı zamanda güncellenen İzmir Zabıta Koordinasyon Kurulu’na bağlı komisyon üyeleri belirlendi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.