X
İzmir’de Bayram İçin Ücretsiz Ulaşım!
Görüntülenme Sayısı : 932

İzmir’de Bayram İçin Ücretsiz Ulaşım!

ABONE OL
11 Haziran 2024 10:06
İzmir’de Bayram İçin Ücretsiz Ulaşım!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurban Bayramı süresince İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT ve İZULAŞ bünyesinde hizmet veren otobüsler, metro ve tramvay seferleri ücretsiz olacak. Ayrıca İZDENİZ yolcu gemileri ve ESHOT denetimli İZTAŞIT otobüsleri de ücretsiz olarak hizmet verecek. Bu hizmetlerin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi-TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN trenleri de Kurban Bayramı süresince ücretsiz olarak çalışacak.

Ücretsiz seferler, 16 Haziran Pazar günü saat 00.00’dan itibaren başlayacak ve 19 Haziran Çarşamba günü saat 24.00’a kadar devam edecek. Yolcular, bu süre içerisinde hiçbir ücret ödemeden İzmir’deki toplu taşıma araçlarını kullanabilecekler. Bu uygulama ile vatandaşların bayram döneminde daha rahat ve ekonomik bir şekilde seyahat etmeleri amaçlanmaktadır.

Özellikle bayram süresince şehir içinde ve şehirler arası seyahatlerin arttığı göz önünde bulundurularak alınan bu karar, İzmirliler tarafından olumlu karşılanmaktadır. Ulaşımın ücretsiz olması hem vatandaşların cebini rahatlatmakta hem de trafik yoğunluğunu azaltarak toplu taşıma araçlarının tercih edilme seviyesini artırmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu uygulaması ile vatandaşlar, bayram süresince sevdiklerini ziyaret etmek veya tatil yapmak için daha kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilecekler. Ayrıca, İzmir’de bayram süresince yaşanan yoğunluk nedeniyle trafik sıkışıklığının önüne geçilerek şehir içinde daha sorunsuz bir ulaşım sağlanacaktır.

Tüm bu hizmetlerin ücretsiz olarak sunulacak olmasıyla birlikte, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı süresince hem vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayı hem de trafik akışını düzenlemeyi hedeflemektedir. Vatandaşlar, hizmetlerden faydalanırken daha konforlu ve huzurlu bir bayram geçirecekler. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu başarılı uygulamaları vatandaşları memnun etmeye devam edecek ve toplu taşıma araçlarının yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacaktır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.