X
İzmir’de CHP Adayı Cemil Tugay Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi
Görüntülenme Sayısı : 32

İzmir’de CHP Adayı Cemil Tugay Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi

ABONE OL
1 Nisan 2024 08:40
İzmir’de CHP Adayı Cemil Tugay Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP adayı Cemil Tugay, kesin olmayan sonuçlara göre 1 milyon 213 bin 591 oy alarak zafer kazandı. Rakibi AK Parti adayı Hamza Dağ ise 924 bin 81 oyda kaldı. (Açılan sandık oranı: Yüzde 94,52)

Cemil Tugay, 1967 yılında Van’da doğdu. Eğitim hayatını İzmir’de tamamlayan Tugay, 1980 yılında İzmir İnönü Lisesi’nden mezun oldu. Ardından 1983 yılında aynı liseden de diploma aldı. Tugay, 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni başarıyla bitirdi.

Meslek hayatına Çorum ve Tire’de pratisyen hekim olarak başlayan Tugay, 1993-2000 yılları arasında plastik cerrahi alanında uzmanlık eğitimini tamamladı. 2000 yılında ise İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor unvanını elde etti. Uzmanlığını aldıktan sonra sırasıyla Karşıyaka ve Çiğli’de çeşitli hastanelerde görev yapan Tugay, 2009 yılında serbest hekimlik yapmaya başladı. Ancak belediye başkanı seçilmesiyle muayenehanesini kapattı.

2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olan Tugay, o tarihten itibaren partide çeşitli görevler üstlendi. 2015 yılında CHP Genel Merkezi tarafından atanan Tugay, Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda önce bilişim sorumlusu, daha sonra seçim ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2019 yerel seçimlerinde Karşıyaka Belediye Başkanı seçilen Tugay, evli ve 3 çocuk babasıdır. Belediye başkanlığı süreci boyunca Karşıyaka’da gerçekleştirdiği projelerle halkın takdirini kazanmış ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de güven tazeleyerek seçimi kazanmıştır.

Cemil Tugay, İzmir’in geleceğine yönelik hedefleriyle kamuoyunda olumlu yankı uyandırmış ve birlik beraberlik mesajları vererek seçim kampanyasını başarıyla yürütmüştür. İzmirli vatandaşlar, Tugay’ın sağlık alanındaki deneyimi ve belediyecilik anlayışıyla İzmir’e yeni bir soluk getireceğine inanmaktadır. Tugay, seçim zaferini kutlayarak çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini belirtmiştir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.