X
İzmir’de Şaşırtan Reklam Panosu!
Görüntülenme Sayısı : 50

İzmir’de Şaşırtan Reklam Panosu!

ABONE OL
27 Mart 2024 17:42
İzmir’de Şaşırtan Reklam Panosu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart Yerel Seçimleri, partilerin belediye başkan adaylarının vaatlerini ve geçmiş icraatlarını vatandaşlara duyurmak için afiş ve reklam panolarını kullanmalarına neden oldu. İzmir’de ise ilginç bir durum yaşandı. Folkart kulelerinin bulunduğu alanda, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın pankartları asıldı. Pankartta, “Hayaldi gerçek oldu, Kartepe teleferik hayırlı olsun” yazısının yer aldığı görüldü. Bu durum karşısında vatandaşlar şaşkınlık yaşadılar.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde, belediye başkan adaylarının kampanyaları için reklam panoları oldukça önemli bir role sahip oldu. Partiler, vaatlerini ve geçmiş hizmetlerini vatandaşlara duyurabilmek amacıyla bu panoları yoğun biçimde kullandılar. Ancak İzmir’de, Bayraklı’da meydana gelen olay, dikkatleri üzerine çekti. Folkart kulelerinin bulunduğu alanda, aslında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olan Tahir Büyükakın’ın pankartları gözlerden kaçmadı. Pankart üzerinde ise ilginç bir mesaj vardı: “Hayaldi gerçek oldu, Kartepe teleferik hayırlı olsun.”

Vatandaşlar ise bu duruma oldukça şaşırdılar. İzmir’de seçimle ilgili bu tarz bir pankartın görülmesi, farklı yorumlara neden oldu. Tahir Büyükakın’ın neden bu şekilde bir şekilde İzmir’de pankart asıldığı ise merak konusu oldu. Vatandaşlar, panonun yanlışlıkla mı asıldığını yoksa bilinçli bir şekilde mi yapıldığını sorguladılar. Ayrıca, Kartepe teleferik projesinin de hatırlatılması, pankartın içeriğine farklı bir boyut kattı.

İzmirli vatandaşlar, bu durumu kısa süre içerisinde sosyal medyada paylaşarak gündeme taşıdılar. Pankartın hedef kitlesine ulaştırılmak istenen mesajın aslında ne olduğu konusu da tartışmaları beraberinde getirdi. Tahir Büyükakın ise konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak bu durumun seçim atmosferine anlam katması, pek çok kişiyi düşündürdü.

Sonuç olarak, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde, belediye başkan adaylarının kampanyaları oldukça hareketli geçiyor. Reklam panoları ise, adayların vaatlerini ve geçmiş icraatlarını vatandaşlara duyurmak için uygun bir platform olarak kullanılıyor. Ancak bazen beklenmedik olaylar, seçim sürecine farklı bir renk katabiliyor. İzmir’de yaşanan bu pankart olayı da, seçim atmosferine ilginç bir hikaye ekledi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.