X
Karşıyaka Taraftarları Stad Mitingine Hazır!
Görüntülenme Sayısı : 42

Karşıyaka Taraftarları Stad Mitingine Hazır!

ABONE OL
27 Mart 2024 16:41
Karşıyaka Taraftarları Stad Mitingine Hazır!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşil-kırmızılı taraftarlar, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde düzenlenecek olan stat mitinginde, Karşıyaka Stadı konusundaki taleplerini dile getirmek için bir araya gelecekler. Yaklaşık 10 yıldır kullanılmayan Karşıyaka İlçe Stadı ve Yalı Tesisleri’nin bulunduğu arazide toplanacak olan taraftarlar, saat 20.30’da yapılacak mitingde, belediye başkanı adaylarından yazılı beyan isteyecekler. Miting, siyasi parti ayrımı olmaksızın, stadın inşaatı konusunda aday olan herkesi kapsayacak şekilde organize edildi. Bu organizasyon için tüm Karşıyaka halkı, mitinge teşvik eden afişlerle donatıldı.

Karşıyaka Stadı’nın temelleri ilk olarak 1998 yılında Onursal Başkan Selçuk Yaşar tarafından atılmış olsa da, projenin hayata geçirilememesi nedeniyle yıllardır Karşıyaka’nın stadı bulunmamaktadır. Daha önce farklı araziler üzerinde farklı projeler geliştirilmesine rağmen, stadın inşası gerçekleşmemiştir. Geliştirilen farklı projeler arasında 2016 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası için yapılan planlar da bulunmaktadır. Ancak, proje Fransa’ya 1 oy farkla kaptırıldıktan sonra rafa kalkmıştır. Çeşitli nedenlerle projeler gerçekleşmemiş ve Karşıyaka, stad mağduriyetini yaşamaya devam etmiştir.

Karşıyaka’nın 2015 yılında yıkılan eski İlçe Stadı’nın arazisi uzun yıllardır atıl bir şekilde kullanılmaktadır. Bu arazi genellikle otopark olarak kullanılmakta ve stad projesi hala hayata geçirilememiştir. Karşıyaka’nın komşu ilçesi Göztepe’nin ise modern bir stadı bulunmaktadır. Ancak, Karşıyaka Stadı’nın projesi hala gerçekleşmediği için Karşıyaka’nın spor kompleksi harabe halinde kalmaktadır. Karşıyaka Stadı’nın 10 yıldır gerçekleşemeyen projesi, spor camiasında büyük bir eksiklik olarak değerlendirilmektedir.

Karşıyaka Başkanı İlker Ergüllü, yeni stat hayalini gerçekleştirmek için tüm camiayı ve İzmir’i stadyum mitingine davet etmiştir. Karşıyaka Stadı’nın olmamasının büyük bir ayıp olduğunu belirten Ergüllü, tüm sporseverlerin desteğini istemiştir. Karşıyaka, gençlere spor yapma imkanı sunan bir kulüp olduğu için stat konusunda acil bir çözüm beklemektedir. Mitinge, taraftarların yanı sıra eski ve yeni belediye başkanları, milletvekilleri ve belediye başkan adayları da davet edilmiştir. Karşıyaka camiası, uzun yıllardır bekledikleri stada kavuşmak için bir araya gelerek taleplerini dile getirecektir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.