X
İzmir’de Ulaşım Daha Kolay Olacak! Büyük Haber Geldi!
Görüntülenme Sayısı : 29

İzmir’de Ulaşım Daha Kolay Olacak! Büyük Haber Geldi!

ABONE OL
9 Mart 2024 18:28
İzmir’de Ulaşım Daha Kolay Olacak! Büyük Haber Geldi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öncüşehir – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İzmir ulaşımında kullanılan 90 dakika ücretsiz biniş uygulamasının geri geldiğini ve sürenin 120 dakikaya çıkarıldığını duyurdu. Soyer, yaptığı açıklamada, “Sevgili İzmirliler, size bir müjdem var. Gerçekleştirdiğimiz raylı sistem yatırımları ve aldığımız yeni otobüsler sayesinde 90 değil, 120 dakika ücretsiz aktarma için çalışmaları tamamladık. Uygulama Mart ayından itibaren başlayacak.” dedi.

Bu uygulama ile İzmir’de toplu taşıma kullanımı daha da cazip hale getirilmiş oldu. Yolcular, bir seferde 120 dakika boyunca ulaşım araçlarını ücretsiz olarak kullanabilecekler. Belediye tarafından yapılan yatırımlarla birlikte, raylı sistemlerin ve otobüslerin sayısının artmasıyla halkın ulaşım konforu artacak.

Tunç Soyer’in açıklaması, İzmirliler arasında sevinçle karşılandı. Özellikle şehirde yaşayan ve toplu taşımayı tercih eden vatandaşlar, bu uygulamanın hayata geçirilmesinin ulaşımda önemli bir kolaylık sağlayacağını düşünüyor. 120 dakikalık ücretsiz biniş imkanı sayesinde, vatandaşlar hem zamandan tasarruf edecek hem de bütçelerine katkı sağlamış olacaklar.

Soyer’in ulaşım konusundaki reformları, İzmir’in modern bir şehir olma yolunda attığı adımlardan sadece biri olarak değerlendiriliyor. Başkan Soyer’in göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği projelerle, İzmir’in yaşanabilir bir şehir olması için çaba gösterdiği biliniyor. 120 dakika ücretsiz biniş uygulaması da bu çabanın bir parçası olarak görülüyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yaptığı bu açıklama, şehirde ulaşımı etkileyen önemli bir değişikliğin habercisi oldu. Mart ayından itibaren yürürlüğe girecek olan 120 dakika ücretsiz biniş uygulaması, İzmirlilere günlük hayatta önemli kolaylıklar sağlayacak gibi görünüyor. Bu adımın, şehirdeki toplu taşıma kullanımını arttıracağı ve halkın memnuniyetini sağlayacağı öngörülüyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.