X
Kilis’te Depremzedelere Konut Umutu
Görüntülenme Sayısı : 37

Kilis’te Depremzedelere Konut Umutu

ABONE OL
9 Temmuz 2024 18:52
Kilis’te Depremzedelere Konut Umutu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

alkılarla iç içe yaşıyoruz. Depremzede vatandaşlarımızın evlerine en kısa sürede kavuşmalarını sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz” diye konuştu.

Kilis’te yaşanan deprem felaketi sonrasında başlatılan konut inşaatları, depremzedelerin yaralarını saracak ve yaşadıkları travmayı en az seviyeye indirecek nitelikte olacak. Depremden en çok etkilenen bölgelerden olan Musabeyli ilçesinde yapılan köy konutları, depremzede vatandaşlar için umut olmaya devam ediyor. Yerel inşaat ustalarının yanı sıra farklı illerden gelen ustalarla birlikte, inşaatlar hız kesmeden devam ediyor ve en kısa sürede teslim edilmesi hedefleniyor.

Deprem sonrasında evsiz kalan depremzede vatandaşlar, TOKİ tarafından yapılan konutların tamamlanması ve kendilerine teslim edilmesi ile birlikte yeni bir başlangıca adım atmış olacaklar. Yapılan köy konutlarında en ufak ayrıntıya kadar özenle çalışıldığı belirtilirken, inşaat malzemelerinde de kaliteli ve onaylı olanların kullanıldığı vurgulanmaktadır. Musabeyli ilçesinde bulunan köylerde yapılan 3+1 köy konutları, vatandaşların yaşam standartlarını yükseltecek ve deprem sonrası gerçekleşen büyük kayıpların telafisinde önemli bir rol oynayacak.

Konut inşaatlarının hızla devam ettiği Musabeyli ilçesinde, depremzedelere teslim edilecek olan köy evlerinin sayısı 93 olarak belirtilirken, bu evlerde kullanılan malzemelerin en iyisi olduğunun altı çizilmektedir. Depremzedelere en kısa sürede teslim edilmesi hedeflenen konutların inşası sıcak hava şartlarına rağmen aralıksız bir şekilde devam etmekte ve depremzedelerin yaralarını bir nebze olsun saracakları umut ışığı olmaktadır.

Kilis’in Musabeyli ilçesinde yapımı devam eden köy konutlarının depremzedelere teslim edilmesi ile birlikte, deprem sonrası yaşanan kayıpların telafisi için önemli bir adım atılmış olacak. Yapılan konutlarda vatandaşların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak en ince detaylara kadar düşünüldüğü belirtilirken, evlerin en kısa sürede tamamlanarak depremzedelere teslim edilmesi hedeflenmektedir. Musabeyli ilçesinde yapılan köy konutları, depremzede vatandaşlara umut ve yeni bir başlangıç kapısı olmaya devam etmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.