X
Konak’ta Coşkulu 8 Mart Kutlamalarında Kadınlar Güç Birliği Oluşturdu
Görüntülenme Sayısı : 17

Konak’ta Coşkulu 8 Mart Kutlamalarında Kadınlar Güç Birliği Oluşturdu

ABONE OL
9 Mart 2024 18:29
Konak’ta Coşkulu 8 Mart Kutlamalarında Kadınlar Güç Birliği Oluşturdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

8 Mart Dünya Ekmekçi Kadınlar Günü, Konak’ta coşkuyla kutlandı. Kutlamaya Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi, CHP Konak İlçe Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu ve diğer CHP yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. Kadınlar, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde dayanışma koridoru oluşturdu.

Abdül Batur törende yaptığı konuşmada, tüm kadınların Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak, 30 yıllık başkanlık döneminde İzmirli kadınların verdiği desteğe vurgu yaptı. Aynı desteğin Nilüfer Çınarlı Mutlu’ya ve Cemil Tugay’a da sağlanacağına inandığını belirten Batur, kadınlara teşekkür etti.

Batur, son konuşmasında siyasetin devam edeceğini, Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun süreci en iyi şekilde yöneteceğine inandığını dile getirdi. Kadınlara destek mesajı veren Batur, yerel seçimlerin ülkenin kaderini etkileyeceğine işaret etti ve İzmir’in cesur kadınlarına güvendiğini belirtti.

Nilüfer Çınarlı Mutlu ise Abdül Batur’a teşekkür ederek, Konak Belediyesi’nin kadın çalışmalarını sürdüreceklerini ve mücadelelerini bırakmayacaklarını ifade etti. Toplumsal cinsiyet eşitliği için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Mutlu, kadınların gücüne inandıklarını ve mücadelelerine devam edeceklerini vurguladı.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde dayanışma zinciri kuran kadınlar, hak ve eşitlik mücadelesi veren tüm kadınları saygıyla anarken, gelecekteki aydınlık günler için umutlarını koruduklarını belirttiler. Kadınların toplumda daha fazla yer alması için çaba gösterdiklerini vurgulayan Batur, kadınların karşılaştığı ekonomik zorluklara ve eşitsizliklere dikkat çekti.

Kadınların seslerini yükseltmeye devam edeceklerini söyleyen Mutlu, İstanbul Sözleşmesi’ne desteklerini yineleyerek, toplumsal cinsiyet eşitliğine vurgu yaptı. Kadınların güçlü olduğunu ve mücadelelerine devam edeceklerini ifade eden Mutlu, İzmir’in kadınlarının seslerini duyuracaklarını ve erkek şiddetine karşı duracaklarını belirtti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.