X
Menderes Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan Ayında Fırın Denetimlerini Arttırıyor!
Görüntülenme Sayısı : 9

Menderes Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan Ayında Fırın Denetimlerini Arttırıyor!

ABONE OL
13 Mart 2024 11:12
Menderes Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan Ayında Fırın Denetimlerini Arttırıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Menderes Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte fırın denetimlerini arttırdı. Yapılan denetimlerde fiyat, gramaj ve hijyen kontrolü titizlikle gerçekleştirildi. Denetimler süreceğine dair açıklama yapan Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan, zabıta müdürlüğünün ilçedeki işletmelerin denetimlerini düzenli aralıklarla yaptığını belirtti. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte denetimlerin artırıldığını vurgulayan Özkan, fırınlardaki fiyat, gramaj, hijyen ve ruhsat kontrollerinin önemine değindi. Amacın, Ramazan pidesinin uygun ve temiz bir ortamda vatandaşlara sunulması olduğunu ifade eden Özkan, bu nedenle denetimlerin sürekli olarak devam edeceğini söyledi.

Özkan, denetimlerin halkın sağlığını korumak ve dürüst ticaretin önünü açmak için yapıldığının altını çizdi. Ramazan ayının sembollerinden biri olan Ramazan pidesinin hijyenik koşullarda üretilmesinin ve satılmasının önemine vurgu yapan Özkan, vatandaşların sağlığını düşündüklerini ve bu konuda gerekli önlemleri aldıklarını belirtti. Ayrıca, fırın denetimlerinin sadece Ramazan ayında değil, yıl boyunca düzenli olarak yapıldığını ve halk sağlığının her zaman ön planda olduğunu açıkladı.

Menderes Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırın denetimleri sırasında hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını, ürünlerin gramajının doğru olup olmadığını ve fiyatların belirlenen standartlara uygun olup olmadığını kontrol ediyor. Ayrıca, fırınlardan ruhsat ve belgelerin de titizlikle incelendiği belirtildi. Özellikle Ramazan pidesinin kalitesiz malzemelerle üretilmesinin ve sağlıksız şartlarda satılmasının önüne geçmek amacıyla yapılan denetimlerle, vatandaşların sağlıklı ve güvenilir ürünlere erişim sağlanması hedefleniyor.

Menderes Belediyesi, halkın sağlığını korumak ve sağlıklı ürünler tüketmesini sağlamak adına denetimlerine aralıksız devam edeceğini duyurdu. Ayrıca, vatandaşların herhangi bir şikayeti veya sorunu olduğunda belediyeye başvurmaları gerektiği ve yetkililerin bu konuda gerekli önlemleri alacaklarını belirttiler. Son olarak, Menderes Belediyesi’nin denetimlerinin sadece fırınlarla sınırlı olmadığı ve ilçedeki diğer işletmelerin de düzenli olarak denetlendiği bilgisi paylaşıldı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.