X
Menemen Belediye Başkanı Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar Buluşmasında Unutulmaz Açıklamalar Yaptı
  • Hızır Basın
  • Yerel Haberler
  • Menemen Belediye Başkanı Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar Buluşmasında Unutulmaz Açıklamalar Yaptı
Görüntülenme Sayısı : 10

Menemen Belediye Başkanı Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar Buluşmasında Unutulmaz Açıklamalar Yaptı

ABONE OL
12 Mart 2024 12:42
Menemen Belediye Başkanı Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar Buluşmasında Unutulmaz Açıklamalar Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ramazan ayının ilk iftarında Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, ilçede yaşayan şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. İftar buluşmasına Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kaçar, Garnizon Komutanı Topçu Albay Zekeriya Tosun, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Recep Doğru ve birçok şehit ailesi ve gazi katıldı.

Başkan Pehlivan, iftar sonrasında şehit ailelerine hitap ederek onlara şöyle seslendi: “Şehadet makamına erişerek Peygamberimize komşu olmuş şehitlerimizin bize en değerli emaneti olan ailelerimiz. Tarihe sığmayan şehitleri doğuran anneler, onları büyüten babalar, yoldaşları olan kardeşler, hayat arkadaşı olan eşler, kahraman gaziler; hepinizle bugün bir arada olmanın manevi değeri benim için çok büyük. Menemen Belediyesi her zaman, her koşulda sizin yanınızdadır. Her sözünüz, her talebiniz bizim için çok değerlidir. Hepinizin Mübarek Ramazan ayının sağlık ve bereket içinde geçmesini diliyorum.”

Başkan Pehlivan, “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” sözünü ilke edinen Menemen’in kalkınması için çalıştıklarını belirtti. Hafta sonu açılışı yapılan Türkiye’nin en büyük tematik çocuk oyun köyünün şehit ve gazi çocukları için ücretsiz olacağını duyurdu.

Konuşmanın ardından sahneye çıkan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Recep Doğru, Başkan Pehlivan’a şehit aileleri ve gazilerle olan desteğinden dolayı plaket ve çiçek takdim etti. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, aldığı plaket ve çiçeği duygusal bir şekilde kabul etti ve her zaman şehit ailelerinin ve gazilerin yanında olacaklarını vurguladı.

İftar buluşması, birlik ve beraberlik ruhuyla sona erdi. Katılımcılar, birlikte geçirdikleri güzel akşam için teşekkür ederek ayrıldılar. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelmenin öneminin farkında olarak, onlara desteklerinin her zaman süreceğini belirtti. Herkesin gönlünü kazanan bu değerli buluşma, Ramazan ayının manevi atmosferine uygun bir şekilde gerçekleşti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.