X
Ruhsatsız Silahlarla Mücadele: 4 Günde 750 Silah Ele Geçirildi
Görüntülenme Sayısı : 39

Ruhsatsız Silahlarla Mücadele: 4 Günde 750 Silah Ele Geçirildi

ABONE OL
30 Mart 2024 11:33
Ruhsatsız Silahlarla Mücadele: 4 Günde 750 Silah Ele Geçirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 68 ilde gerçekleştirilen “Mercek-15” operasyonları sonucunda 750 silahın ele geçirildiğini ve 878 şüpheli hakkında işlem yapıldığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, organize suç örgütlerinin ve silah kaçakçılarının peşinde olduklarını belirterek halkın huzurunu sağlamaya kararlı olduklarını vurguladı. 1 Haziran 2023 – 28 Mart 2024 tarihleri arasında ise toplamda 79 bin 235 silah ele geçirilirken 89 bin 915 şüpheliye işlem yapıldı.
Son 4 günde İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Şanlıurfa, Ankara, Gaziantep, Konya, Mersin, Hatay, Aydın gibi birçok ilde ruhsatsız silahlar ele geçirildi. Toplamda 750 silah ele geçirirken çok sayıda kişi de gözaltına alındı. Özellikle İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Şanlıurfa gibi büyük şehirlerde yapılan operasyonlarda birçok ruhsatsız tabanca ve tüfek bulundu ve şüpheliler gözaltına alındı.
Operasyonlarda koordinasyon ve gerçekleştirmede emeği geçen Valiler, Kaymakamlar, Jandarma ekipleri ve Emniyet personeli tebrik edilerek başarıları takdir edildi. Bakan Yerlikaya, operasyonların ardından halkın güvenliği ve huzuru için ellerinden geleni yapacaklarını ve suç örgütleri ile mücadeleye devam edeceklerini belirtti. Operasyonlar kapsamında elde edilen başarılar ve ele geçirilen silahlar ile hukukun üstünlüğüne vurgu yapılarak suçluların en kısa sürede adalete teslim edileceği ifade edildi. Gelecek dönemde de benzer operasyonların devam edeceği ve vatandaşların güvenliği için gerekli önlemlerin alınmaya devam edileceği vurgulandı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.