X
Sağlık Bakanlığından Müjde: 9 Bin Yeni Sağlık Personeli Alınacak!
Görüntülenme Sayısı : 8

Sağlık Bakanlığından Müjde: 9 Bin Yeni Sağlık Personeli Alınacak!

ABONE OL
9 Mart 2024 04:56
Sağlık Bakanlığından Müjde: 9 Bin Yeni Sağlık Personeli Alınacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, sağlık sektöründe ihtiyaç duyulan yerlere 9 bin yeni sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Bu kapsamda, ebelik mesleğinde yetişen personellerin doğuma katılması ve küçük tıbbi müdahaleler yapabilmesi de sağlanacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme sonrasında sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, “Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenleme, milletimize ve sağlık camiasına hayırlı olsun” dedi.

Sağlık sektöründe yaşanan personel sıkıntısının giderilmesi amacıyla alınan bu karar, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı ve vatandaşların sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşabilmesini sağlamayı hedefliyor. Sağlık personeli alımı ile birlikte doğru kadro dağılımı sağlanacak ve sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesi amaçlanıyor.

Bu düzenleme ile birlikte, sağlık sektöründe görev almak isteyen ve bu alanda kariyer yapmayı hedefleyen gençlerin istihdam edilmelerine imkan sağlanacak. Ayrıca, ebelerin doğuma katılması ve küçük tıbbi müdahaleler yapabilmesiyle birlikte, hastanelerdeki yoğunluğun azaltılması ve sağlık hizmetlerinin daha hızlı bir şekilde sunulması hedefleniyor.

Sağlık sektöründe istihdam edilecek 9 bin yeni sözleşmeli personelin, sağlık hizmetlerinin farklı alanlarında görev alacağı ve vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için çalışacağı belirtiliyor. Bu personelin, hastanelerde, polikliniklerde, acil servislerde ve diğer sağlık birimlerinde ihtiyaç duyulan bölgelerde görev alacağı ve sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına katkı sağlayacağı öngörülüyor.

Sağlık Bakanı Koca, “Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un yayımlanmasıyla birlikte, sağlık sektöründe önemli bir adım atıldığını ve bu adımın ülkemizin sağlık hizmetlerine olumlu yönde katkı sağlayacağını belirtti. Bu düzenlemenin, sağlık sektöründeki personel sıkıntısını giderme konusunda önemli bir adım olduğu vurgulanıyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.