X
Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Asılsız İddiaları Yalanladı
Görüntülenme Sayısı : 24

Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Asılsız İddiaları Yalanladı

ABONE OL
11 Haziran 2024 12:57
Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Asılsız İddiaları Yalanladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir ve Ödemiş Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Vakkas Kara hakkında yapılan iddiaların asılsız ve maksatlı olduğunu belirtti. Özdemir, Vakkas Kara hakkında yapılan karalama kampanyasının hastane içerisinde çalışan birkaç kişi tarafından uzun yıllardır yürütüldüğünü dile getirdi. Kara’nın 2017 yılında göreve başladığından bu yana yaptığı çalışmalarla Ödemiş Hastanesi’ni uluslararası standartlara taşıdığını vurguladı.

Özdemir, geçen yıl Vakkas Kara’nın kendi talebi üzerine hakkında soruşturma başlatılmasını istediğini de hatırlattı. Müfettiş raporunda Kara hakkındaki iddiaların asılsız olduğu belirtilerek, zimmet suçundan dolayı herhangi bir ceza puanı almadığını açıkladı. Ayrıca, sendikal ayrımcılık ve şiddet iddialarının da gerçeği yansıtmadığı raporlarla ortaya konuldu.

Özdemir, Ödemiş Hastanesi’ndeki yatalak bir hastanın şiddete maruz kaldığı iddialarının da asılsız olduğunu belirtti. Bakanlık müfettişi tarafından hazırlanan raporlarda sendikal ayrımcılığın olmadığı ve iddiaların temelsiz olduğu ifade edildi. Özdemir, Vakkas Kara’nın geçmişte yaşanan mali bir olay nedeniyle fazla ödeme yaptığı durumu müfettişler tarafından incelenip sonuca bağlandığını ve herhangi bir yasadışı eylem olmadığının net olarak ortaya çıktığını söyledi.

Son olarak, Özdemir Türk Sağlık Senin Ödemiş ilçesinde en fazla üye sayısına ulaşmasıyla baskı ve ayrımcılığın olmadığını belirtti. Vakkas Kara’nın yöneticilik döneminde yaşanan hataların kurumsal düzeltmelerle sonuçlandığının altını çizdi. Özdemir, raporlarda Vakkas Kara’nın iş sözleşmesinin yenilenmemesi yönünde bir ifadenin bulunmadığını da vurguladı.

Böylelikle, İzmir’de Türk Sağlık Sen temsilcileri ve sendika başkanı arasında oluşan çelişkiler ve iddialar hakkında yapılan incelemeler neticesinde, Vakkas Kara’yı hedef alan karalama kampanyalarının asılsız ve maksatlı olduğu belirtildi. Geçmişte yaşanan olayların tüm yönleriyle incelenip sonuca bağlandığı ve Vakkas Kara’nın herhangi bir yasadışı eylemde bulunmadığı raporlarla teyit edildi. Özdemir, Türk Sağlık Senin bölgedeki büyümesinin doğal bir sonucu olarak iddialara karşı çıktı ve raporların düşündüğü gibi Vakkas Kara’nın suçlu olduğuna dair herhangi bir kanıt olmadığına dikkat çekti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.